More
  Strona głównaZawodnicyMikkel Michelsen. Natchnienie znalazł w... Rybniku

  Mikkel Michelsen. Natchnienie znalazł w… Rybniku

  -

  W cyklu „Biografie zawodników”

  Kariera Mikkela Michelsena pokazuje, że ciężką pracą można przejść z zawodnika drugiej linii do lidera zespołu. Duńczyk jeździ jak natchniony, a pomaga mu w tym stałe miejsce zamieszkania. Michelsen od kilku lat mieszka w Rybniku.

  Mikkel Michelsen urodził się 19 sierpnia 1994 roku w Nykobing Falster. Duńczyk od samego początku kariery wykazywał swój talent. Najpierw ścigał się na maszynach o pojemności 85 cc. W najważniejszych światowych rozgrywkach – FIM Speedway Youth Gold Trophy dwukrotnie zdobył złoto (2008,2009) oraz jedno srebro w 2007 roku.

  W 2010 roku zadebiutował w lidze duńskiej w zespole Slangerup Speedway Club. Jego klub zdobył tytuł mistrzowski dwa razy z rzędu. W 2012 roku Michelsen zasmakował jazdy w lidze niemieckiej. W barwach AC Landshut Devils sięgnął po mistrzostwo Niemiec.

  Czytaj więcej  SEC: czy Bydgoszcz wypadnie lepiej niż Toruń?
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Mikkel Michelsen

  Duńczyk cały czas budował swoją markę, aż w 2013 roku trafił do polskiej ligi. Jego pracodawcą została Unia Leszno. Sam Michelsen nie ukrywał radości z dołączenia do utytułowanego klubu. Duński talent jednak brutalnie zderzył się z polską Ekstraligą. W sezonach 2013-2014 odjechał w barwach Unii 16 spotkań. Tylko pięć razy mijał linię mety na pierwszej pozycji i w żadnym z sezonów nie udało mu się przekroczyć średniej 1 pkt/bieg.

  Doświadczenie, które Michelsen zbierał w polskiej lidze, przełożyło się na sukcesy w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Duńczyk w latach 2014-2015 zdobywał brązowe medale. W 2015 roku odżył w polskiej lidze, będąc mocnym ogniwem pierwszoligowej Ostrovii. Jednak rok później w ekstraligowej Unii Tarnów Michelsen znów zawodził.

  Czytaj więcej  Matej Zagar: musi szukać nowego klubu. Dlaczego Motor mu to robi?

  Duńczyk nie potrafił odnaleźć w Polsce stabilizacji. W 2016 roku zdecydował, że przeprowadzi się do naszego kraju. Michelsen zamieszkał w Rybniku. Od 2017 roku jego forma systematycznie zwyżkuje. Przed sezonem 2019 po raz trzeci postanowił spróbować swoich sił w najlepszej żużlowej lidze świata. Dołączył do Motoru Lublin i jego decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

  Michelsen pomógł beniaminkowi utrzymać się w lidze, osiągając średnią 2,013 pkt/bieg. W dodatku osiągnął największy sukces w swojej karierze, zdobywając złoto Indywidualnych Mistrzostw Europy.

  Reklama

  W 2020 roku Duńczyk przejeździł cały sezon w cyklu Grand Prix. Zastępował Niemca Martina Smolińskiego. Michelsen jednak nie odegrał wśród najlepszych zawodników wielkiej roli. Ani razu nie udało mu się awansować do półfinału i wypadł z Grand Prix. Duńczyk zapragnął szybkiego powrotu i już w 2021 roku zdobywając mistrzostwo Europy, zapewnił sobie przepustkę do cyklu na sezon 2022.

  W polskiej lidze Mikkel Michelsen reprezentuje Motor Lublin.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...