More
  Strona głównaAktualnościMistrz świata mówi: Jak odpali Łaguta, to Sparta...

  Mistrz świata mówi: Jak odpali Łaguta, to Sparta…

  -

  – Śledzę polską ligę, zmiany jakie w niej następują i jak tylko mam okazje, to oglądam zawody. To dzisiaj jest najmocniejsza żużlowa liga na świecie – mówi Erik Gundersen, były mistrz świata, żużlowy menadżer i mentor wielu młodych zawodników w Danii.

  Reklama

  Gundersen przyjrzał się transferowym zmianom, jakie nastąpiły w zimowym okienku i uważa, że bardzo dobry ruch zrobiła wrocławska Sparta, sprowadzając Artioma Łagutę. Mimo że faworytem będzie Unia Leszno, to żółto-czerwoni z Wrocławia, zdaniem „Gundera”, posiadają ciekawe zestawienie personalne.

  Czytaj więcej  Chris Holder w Ostrowie: „Trudno się przyzwyczaić”

  Na pewno przydałby się w zespole Maksym Drabik, ale „życie napisało scenariusz” i nie ma go w polskiej lidze. Obecność Drabika pozwalałaby na większe możliwości taktyczne. Pod jego nieobecność, Gleb Czugunow prawdopodobnie zajmie miejsce zawodnika krajowego, gdyż Rosjanin posiada polski paszport, natomiast Daniel Bewley trafi na pozycję U-24. Skład uzupełnia juniorzy.

  Żółto-czerwoni z Wrocławia, zdaniem „Gundera”, posiadają ciekawe zestawienie personalne (fot. Magazyn Żużel)

  – Mając trzech liderów z prawdziwego zdarzenia: Janowski, Woffinden, Łaguta, urastają do miana zespołu, który najbardziej powinien deptać po piętach Unii Leszno lub okazać się od niej lepszy. Wrocławianie z tymi zawodnikami, których wymieniłem będą posiadać dużą siłę rażenia i swego rodzaju stabilizację.

  Czytaj więcej  W Grudziądzu dwóch rannych

  -Pozostali zawodnicy, w tym również juniorzy maja potencjał i powinni przywozić punkty. Ważne, żeby od pierwszego meczu zaaklimatyzował się Łaguta. To bardzo dobry i doświadczony żużlowiec. Od kilku sezonów w ekstralidze nie schodzi z wypracowanego przez siebie, wysokiego poziomu sportowego. Bardzo duże wzmocnienie Sparty – ocenia Gundersen.

  Wrocławianie pierwszy trening na torze stadionu Olimpijskiego zaplanowali na jutro, 11 marca.

  A już w niedzielę, 14 marca, Artiom Łaguta będzie gościem kanału Magazyn Żużel na YouTube.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...