Strona główna Aktualności Mistrzostwa Australii przerwano, bo było niebezpiecznie

Mistrzostwa Australii przerwano, bo było niebezpiecznie

-

Nasz korespondent Robert Kerr dziennikarsko obsługuje Mistrzostwa Australii i na gorąco, prosto z Kurri Kurri, podzielił się wrażeniami. Pierwsza runda zawodów została przerwana po 5 wyścigu z powodu złych warunków na torze.

– Dobrze, że turniej, przerwano, bo zawodnicy w warunkach panujących na torze, mogli się po prostu pozabijać – opowiada Kerr. – Nawierzchnia rwała się na strzępy, tworzyły się dziury i koleiny. Byłem przekonany, że organizator nie dopuści do rozpoczęcia zawodów.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Australii to cykl pięciu rozgrywanych po sobie turniejów: pierwszy odbywał się w Kuri Kurri. Rozpoczęcie właśnie tego pierwszego turnieju przesuwano, ale:

-Opóźnienie turnieju nic nie pomogło – relacjonuje nasz korespondent. – Zawody w ogóle nie powinny się rozpocząć. Tylko niepotrzebnie ucierpiał Jye Etheridge, który w wyniku wypadku złamał obojczyk. Dopiero wtedy organizatorzy przerwali turniej i go definitywnie zakończyli. Obawiam się, że całe Mistrzostwa Australii, to znaczy kolejne rudny wyglądać będą podobnie. Albo organizatorzy porządnie przygotują się do imprezy i zapewnią bezpieczeństwo, albo niech dadzą sobie spokój z wystawianiem na szwank zdrowie zawodników – kończy Robert Kerr.
Na kontynencie rozprzestrzenia się fala pożarów. Ludność walczy z żywiołem. Zawody sportowe zeszły na drugi plan. Pojawiły się głosy, że żużlowe Mistrzostwa Australii powinny zostać przesunięte na inny termin, gdy sytuację pożarową uda się opanować i zostanie zażegnane niebezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...