Strona główna Archiwum Mistrzostwa tylko z nazwy?

Mistrzostwa tylko z nazwy?

-

Reklama

Mistrzostwa Europy w jeździe parami odbędą się 29 sierpnia w rosyjskim Bałakowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie obsada rywalizacja i otoczka tworząca prestiż rywalizacji, a raczej jego brak.

Bo jak inaczej wytłumaczyć, że kilka federacji krajowych podziękowało i nie biora udziału. O medale na Starym Kontynencie powalczą reprezentacje Czech, Niemiec, Łotwy, Francji, Włoch, Polski i Rosji. Gdzie są Szwedzi, Duńczycy, Anglicy? Wiemy, że wycofali się z walki o medale. Powiedzieli: dziękuję, goodbye. Ich nieobecność nie tylko obniża prestiż mistrzostw, ale pokazuje jak federacje krajowe traktują po macoszemu międzynarodową rywalizacje. Szwedzi i Anglicy wycofali się, gdy usłyszeli, gdzie zostanie zorganizowany finał. Dla nich okazało się za daleko i co się z tym wiąże – za drogo. Trudno.

Inna sprawa, że skład par zgłoszonych do zawodów pozostawiają wiele do życzenia. Na liście startowej nie ma ani jednego uczestnika Grand Prix IMŚ. W kilku przypadkach zgłoszono głębokie rezerwy. Tak jest również w przypadki Polski. Nie mamy nic do Norberta Kościucha, Tobiasza Musielaka i Kacpra Gomólskiego, ale z całym szacunkiem – mamy w kraju lepszych żużlowców. Z trójki powołanych na mistrzostwa, tylko jeden ściga się na co dzień w ekstralidze (dwaj pozostali jeżdżą w I lidze). Ściga się, to w przypadku Kościucha, określenie trochę na wyrost. “Norbi” w Get Well Toruń w tym sezonie nie błyszczy – w 11 meczach zaliczył 27 startów, co daje mu 48 miejsce w rankingu najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi.

Jakie jest Wasze zdanie na temat ME w jeździe parami? W Bałakowie powalczy “drugi garnitur” zawodników, dostana medale i puchary, ale czy zawody w takiej obsadzie (braku czołowych reprezentantów kraju) powinny mieć rangę mistrzostw Europy? Podzielcie się swoimi opiniami na naszym FB.

Składy uczestników ME par

Włochy:
Nicolas Vicentin, Paco Catagna

Francja:
Dimitri Bergé, David Bellego

Czechy:
Eduard Krčmář, Ondřej Smetana, Václav Milík

Łotwa:
Andrzej Lebiediew, Oleg Michaiłow

Polska:
Tobiasz Musielak, Norbert Kościuch, Kacper Gomólski

Rosja:
Wiktor Kułakow, Grigorij Łaguta, Władimir Borodulin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

A jednak Jaskółki z Tarnowa latają wysoko

Tarnowska Unia wygrała z Lokomotivem Daugavpils i zajmuje pozycję wicelidera eWinner 1.ligi żużlowej. Kto by się spodziewał! Popularne Jaskółki na starcie ligi wcale nie...