Strona główna Aktualności Mistrzowie Polski ledwie przędą w pierwszej lidze

Mistrzowie Polski ledwie przędą w pierwszej lidze

-

Unia Tarnów po ośmiu spotkaniach eWinner 1. ligi nadal pozostaje bez punktów w ligowej tabeli. Tarnowianom kompletnie nic się nie układa, począwszy od wielu kontuzji, a zakończywszy na ogólnej słabej dyspozycji zespołu. Czarę goryczy przelał ostatni mecz w Ostrowie.

Reklama

3-krotni mistrzowie Polski przegrali z miejscową Arged Malesą 60:30. Jeszcze gorsza od wysokiej porażki jest strata dwóch zawodników. Ernest Koza złamał obojczyk, a Oskar Bober kręg szyjny. Obaj żużlowcy będą pauzować przez kilka tygodni, co jeszcze pogarsza sytuację Unii Tarnów.

(fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Unia Tarnów to trzykrotny mistrz Polski

We wcześniejszej fazie sezonu zawodnicy z jaskółkami na plastronie także nie mieli szczęścia. Oskar Bober na jednym z treningów złamał rękę. Niels K. Iversen w pierwszej kolejce Winner 1. ligi złamał łopatkę i nie jeździł przez kilka tygodni. Rohan Tungate doznał wstrząśnienia mózgu w lidze duńskiej i również musiał opuścić jedno ze spotkań w Polsce.

Czytaj więcej  Na razie tylko jeden klub spokojny o play-off

Poza kontuzjami w Tarnowie fatalnie wygląda także forma zawodników. Nikt obecnie nawet nie zbliża się do średniej 2 pkt/bieg. Tungate i Iversen gdy faktycznie są w składzie, to nie zawsze jadą na swoim najwyższym poziomie. Pokazał to ostatni mecz w Ostrowie, gdzie razem wywalczyli 13 „oczek” i bonus.

Na całej linii zawodzi natomiast Artur Mroczka, który notuje obecnie średnią 1,366 pkt/bieg. Mroczka zdobył sporo punktów tylko w pierwszej kolejce, gdy Unia gościła na własnym torze Wybrzeże Gdańsk. Więcej spodziewano się zapewne także po juniorach. Jednak i ci mają swoje kłopoty i zarazem nie przywożą zbyt wielu punktów.

Wszystkie wymienione czynniki powodują, że Unia Tarnów jest na ostatnim miejscu w tabeli i przegrywa sporo spotkań z kretesem. Tarnowianie byli przed sezonem stawiani wśród drużyn, które mogą wygrać ligę, ale od tamtego czasu sporo się zmieniło.

Teraz „Jaskółki” są drużyną, która najprawdopodobniej spadnie z 1. ligi. Trudno sobie wyobrazić inny scenariusz, patrząc gdy poziom reszty zespołów jest zdecydowanie wyższy. Wszystko to dzieje się na oczach tarnowskich kibiców, którzy w XXI wieku trzy razy cieszyli się wraz z drużyną ze zdobycia mistrzostwa Polski…

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...