Strona główna Żużel na świecie Mistrzowie są zmęczeni, czy nie opłaca się?

Mistrzowie są zmęczeni, czy nie opłaca się?

-

Artiom Łaguta nie jest zainteresowany, Tai Woffinden ma zajęty termin, Fredrika Lindgrena nie będzie w Polsce. W tej sytuacji reprezentacja “Reszty Świata”, na sobotni meczy towarzyski z Polską w Rybniku, musi posiłkować się młodzieżą.

Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęli m. in. Matej Zagar, Rohan Tungate, Patrick Hansen. Tak się składa, że w drużynie “Reszty Świata” wystąpi tylko jeden zawodnik z Speedway Grand Prix ‘2022. Jest nim Max Fricke. Gwiazdy speedwaya odmówiły, przeprosiły, podziękowały – czyżby były zmęczone sezonem? Gdzie jest Emil Sajfutdinow, Leon Madsen, Jason Doyle?

Czytaj więcej  Sparta Wrocław ma apetyt na Artioma

Zagar i Tungate do młodzieniaszków nie należą, ale jak mów Słoweniec “nie ma problemu”. Tym bardziej, że Zagar następnego dnia wystartuje w zawodach organizowanych w Częstochowie. W Rybniku faworytem będą Biało-Czerwoni. Druzynę “Reszty Świata” poprowadzi trener Marek Cieślak, który jakiś czas temu zakończył pracę w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Początek zawodów o g. 15.00.

Reklama

Składy na sobotni mecz w Rybniku. 

POLSKA

9. Bartosz Zmarzlik

10. Paweł Przedpełski

11. Dominik Kubera

12. Patryk Dudek

13. Maciej Janowski

14. Jakub Miśkowiak

RESZTA ŚWIATA

1. Max Fricke (Australia)

2. Daniel Bewley (Wielka Brytania)

3. Rohan Tungate (Australia)

4. Michael Jepsen Jensen (Dania)

5. Matej Zagar (Słowenia)

6. Patrick Hansen (Dania)

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...