Strona główna Aktualności Mistrzowska konfrontacja. Pomysł dobry czy zły?

Mistrzowska konfrontacja. Pomysł dobry czy zły?

-

Reklama

Co myślicie o konfrontacji najlepszej drużyny ligi angielskiej z najlepszą ekipą polskiej ekstraligi? Pytamy, gdyż istnieje szansa, że wiosną 2020 roku dojdzie do towarzyskiego dwumeczu mistrza Premiership British League z mistrzem PGE Ekstraligi.

Propozycję rozegrania dwumeczu rzucił menadżer Alun Rossiter, gdy Fogo Unia Leszno wysłała do Swindon gratulacje z okazji zdobycia przez “Rudziki” tytułu mistrza Wielkiej Brytanii. Rossiter dobrze zna prezesa Fogo Unii Piotra Rusieckiego. Anglik wielokrotnie gościł na polskich stadionach, w tym również w Lesznie. Swindon i Fogo Unia maja dobre kontakty. W Swindon przez wiele lat startował Leigh Adams.

Projekt zorganizowania dwumeczu jest ciekawy, ale czy uda się go zrealizować? Zastanawiają się nad nim w Lesznie i w Swindon. Kłopot mogą stanowić koszty transportu i w przypadku mistrza Polski obawy o poziom widowiska. Nie ma pewności, że angielski zespół będzie równorzędnym przeciwnikiem. Czy będzie na tyle atrakcyjny, by przyciągnąć kibiców na leszczyńskiego “Smoka”? Pytań jest więcej, ale może trzeba zaryzykować i nie kalkulować, żeby się przekonać.

Gdyby doszło do dwumeczu, to Anglicy już wiedzą, że nie wszyscy ich zawodnicy wystąpią w Lesznie. Po pierwsze, ustępują miejscowym umiejętnościami, po drugie – koszty. Dlatego przygotowali plan awaryjny i poproszą o pomoc m. in. Grzegorza Zengotę i Petera Kildemanda. Na razie to tylko plany.
W barwach Swindon w tym sezonie ścigali się m. in. Jason Doyle, Tobiasz Musielak, Adam Ellis, Rasmus Jensen, Ellis Perks, Claus Vissing.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Trener i kapitan Betard Sparty powiedzieli, że… (AUDIO)

Posłuchajcie co po meczu Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz powiedzieli trener wrocławian Dariusz Śledź i kapitan drużyny "Magic" Janowski.Wrocławska Sparta pokonała MrGarden...