Strona główna Aktualności Młody Foxy wraca do polskiej ligi

Młody Foxy wraca do polskiej ligi

-

– Nie jest łatwo przebić się do polskiej ligi, a jeszcze trudniej znaleźć w niej stałe miejsce. Z drużyną Wilków z Wittstock chciałbym w przyszłym sezonie powalczyć o dobry wynik – mówi Jack Smith, syn Andy’ego Smitha, który w latach 90. ścigał się w żużlowej elicie Speedway Grand Prix i reprezentacji Wielkiej Brytanii. Z powodzeniem startował w polskiej lidze.

Reklama

Jack Smith podpisał kontrakt w Wittstock (fot. Archiwum)

22-latek od jakiegoś czasu planował starty w polskiej lidze i trochę żałuje, że nie spróbował w tym roku. Anglik miał nadzieję, że wystartują rozgrywki w jego ojczyźnie, ale w Anglii nie wystartowała. Będąc zapobiegliwy w 2021 roku nie zamierza dłużej czekać. Dlatego podpisał kontrakt w Wittstock i przygotowuje się do startów w 2 lidze polskiej.

– Tata bardzo mnie wspiera i dużo mu zawdzięczam. Wiem, że sporo osiągnął jako żużlowiec i pozostał przy speedwayu. Ma wielu przyjaciół i bardzo dobre kontakty – opowiada Jack Smith o swoim tacie, który w żużlowym środowisku jest znany pod pseudonimem “Foxy”.

Czytaj więcej  Poskarżył się i wrócił do domu

Jack Smith w przeszłości był zawodnikiem Kolejarza Rawicz. Od 5 lat startuje w lidze angielskiej, ale bez większych osiągnięć. Dwa lata temu występował w drużynie Swindon. W 2019 roku miał okazje zaprezentować się w finale indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii juniorów, zajmując 10 miejsce.

– Możliwość ścigania w Niemczech i Polsce otwiera przede mną nowy rozdział. Już nie mogę doczekać się startu sezonu – zapowiada 22 – letni Brytyjczyk.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...