More
  Strona głównaAktualnościMłody talent błysnął na Olimpijskim. To zawodnik Sparty

  Młody talent błysnął na Olimpijskim. To zawodnik Sparty

  -

  W poniedziałek przystąpił do egzaminu licencyjnego „Ż” i już trzy dni później zadebiutował w zawodach. Od razu swoją postawą na torze przyciągał uwagę ekspertów i dziennikarzy. Kacper Andrzejewski, bo o nim mowa, zdobył w debiucie 10 punktów.

  15-letni Andrzejewski jest z Leszna. Jeszcze niedawno ścigał się z powodzeniem w motocrossie, zdobywając medale w mistrzostwach Polski w klasie 85 cc. i w mistrzostwach Polski strefy zachodniej. Ścigał się w barwach Racingu Clubu Leszno – razem m. in. z Damianem Ratajczakiem. Później reprezentował WKM Wschowa. Pierwsze kółka na żużlowym owalu kręcił w Przecławicach u trenera Wojciecha Kończyły. Do licencji przystąpił, reprezentując Betard Spartę Wrocław.

  Kacper Andrzejewski
  (fot. magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Kacper Andrzejewski do licencji przystąpił, reprezentując Betard Spartę Wrocław

  Andrzejewski wczoraj debiutował w zawodach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Świeżo upieczony żużlowiec błysnął na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Andrzejewski zdobył 10 punktów i zwrócił na siebie uwagę żużlowych ekspertów. Żółto-czerwoni z „Olimpico” inwestując w 15-latka z Leszna, naszym zdaniem, już zrobili dobry interes. Chłopakiem od dawna interesowało się kilka klubów. Andrzejewski będzie zdobywał doświadczenie w DMPJ. Na ligowy debiut musi poczekać do przyszłego roku, gdy skończy 16 lat.

  Reklama

  Z uwagą będziemy śledzić rozwój talentu młodego leszczynianina. Umiejętność kontroli nad motocyklem w czasie jazdy, technikę i odwagę nabył przez lata startów na crossowisku i od niedawna na żużlowym torze. Kacper zapowiada się bardzo ciekawie. Powodzenia!

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...