Strona główna Aktualności Motor Lublin górą! Paweł Przedpełski zasłużył na czerwoną kartkę?

Motor Lublin górą! Paweł Przedpełski zasłużył na czerwoną kartkę?

-

Ile głosów, tyle opinii – sytuacja w 13 biegu na torze w Częstochowie ruszyła lawinę komentarzy. Miejscowy Włókniarz przegrywał z Motorem Lublin różnicą 4 punktów. Wtedy…

Reklama

Na prowadzeniu znajdowała się para gości, gdy jadący na czwartej pozycji Paweł Przedpełski zaliczył upadek. Wyścig przerwano i w powtórce Leon Madsen pokazał plecy rywalom z Motoru.

Czytaj więcej  Leon Madsen operowany? Klub wyjaśnia

Przedpełski o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Był zdolny do kontynuowania jazdy. Sytuacja lekko wzburzyła nie tylko kibiców Motoru. Wywołała komentarze w internecie. Pojawiły się podejrzenia, że zawodnik Lwów mógł celowo wjechać na bandę. Że wjeżdżając w wiraż już przymykał gaz. Że powinien zostać ukarany czerwoną kartką.

My jesteśmy dalecy od tego typu podejrzeń. Przede wszystkim, nie dysponujemy informacjami od Przedpełskiego, nie znamy jego oceny sytuacji na torze. Być może zawiódł sprzęt, być może dostał szprycą. Nie wiemy, dlaczego dmuchana banda wciągnęła żużlowca. Niech każdy sam oceni sytuację. Sędzia wykluczył Przedpełskiego z powtórki biegu.

Paweł Przedpełski
Czy Paweł Przedpełski zasłużył na czerwoną kartkę czy nie? (fot. Magazyn Żużel)

Sensacja wisiała na włosku – 41:37 prowadził Motor. Fredrik Lindgren i Jason Doyle objęli prowadzenie w 14 wyścigu. Australijczyk jednak popełnił błąd. Wykorzystali to Mikkel Michelsen i Matej Zagar. Remis 3:3 przybliżył gości do końcowego sukcesu. Ale trzeba było jeszcze pojechać skutecznie w decydującym 15 biegu.

Czytaj więcej  Motor Lublin: nadmiar bogactwa. Dobrze czy źle?

Ciężar walki wziął na siebie Grigorij Łaguta. Rosjanin kapitalnie orbitował po zewnętrznej i odjechał Madsenowi i Przedpełskiemu. Motor zwyciężył w grodzie pod Jasna Górą 47:43. Sensacja!

Czytaj więcej  Marek Cieślak nie owija w bawełnę: "Celujemy w medale"

Włókniarz przegrał pierwszy raz w tym sezonie. Lublinianie ostatni raz triumfowali na częstochowskim owalu 28 lat temu, wygrywając z Włókniarzem w 1992 roku 48:42. Dzisiaj powtórzyli sukces.

Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin 43:47

Eltrox Włókniarz Częstochowa

Jason Doyle 3 (1,1,1,0)

Paweł Przedpełski 9+1 (2,3,0,3,W,1*)

Fredrik Lindgren 11(3,0,2,3,3)

Rune Holta 1 (0,1,0)

Leon Madsen 14 (2,3,3,1,3,2)

Mateusz Świdnicki 5+1 (3,1*,1)

Bartłomiej Kowalski 0 (0,0,0)

Motor Lublin

Jakub Jamróg 3+2 (0,1*,2*,D)

Grigorij Łaguta 13 (3,2,3,2,3)

Matej Zagar 9+2 (2,2*,2,2,1*)

Jarosław Hampel 8 (3,3,0,2,0)

Mikkel Michelsen 9 (1,2,3,1,2)

Wiktor Lampart 3 (2,0,1)

Wiktor Trofimow 2+2 (1*,0,1*)

Oskar Bober nie wystartował

Okładka: fot.  Motor Lublin

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...