More
  Strona głównaI ligaAbramczyk Polonia BydgoszczNa razie tylko jeden klub spokojny o play-off

  Na razie tylko jeden klub spokojny o play-off

  -

  W poniedziałek zakończyła się 9. kolejka eWinner 1. ligi. Arged Malesa Ostrów pokonała Unię Tarnów 60:30 i wróciła na drugie miejsce w tabeli. Ścisk w czołówce jest jednak na tyle spory, że niewiele można przewidzieć.

  Jak na razie z wielkim spokojem na ligową tabelę mogą spoglądać tylko działacze Wilków Krosno. Beniaminek idzie jak burza i po sromotnej klęsce w Rybniku w pierwszej kolejce, wygrał siedem następnych spotkań. Obecnie trudno znaleźć zespół, który mógłby przeciwstawić się ekipie dowodzonej przez Ireneusza Kwiecińskiego. Krośnianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

  Czytaj więcej  Czy ten Lewandowski będzie drugim Lewandowskim?
  Beniaminek w 1. lidze idzie jak burza (fot. Magazyn Żużel)

  Pięć punktów straty do lidera mają Arged Malesa Ostrów i ROW Rybnik. Ostrowianie również mają prawo przymierzać się do fazy play-off. Mają bardzo dobrze zbilansowany zespół, w którym jedną z głównych ról grają młodzieżowcy. ROW Rybnik z kolei prezentuje się dość nierówno, ale ma w swoim składzie doświadczonych zawodników, którzy w każdej chwili są w stanie pojechać na maksimum możliwości.

  Obecnie ostatnie miejsce premiowane fazą play-off zajmuje Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Podopieczni menedżera Eryka Jóźwiaka odnieśli ostatnio bardzo cenne zwycięstwo nad Orłem Łódź, wygrywając na wyjeździe 46:44. Gdańszczanie dopisali do tabeli trzy punkty i z dorobkiem dziewięciu „oczek” wrócili do walki o pierwszą czwórkę.

  Reklama

  Następne trzy drużyny, czyli Polonia Bydgoszcz, Start Gniezno oraz Orzeł Łódź tracą do Wybrzeża trzy punkty. Warto jednak podkreślić, że te zespoły mają mniej spotkań na swoim koncie, a to nam gwarantuje emocje w dalszej fazie rozgrywek. Sporo wyjaśni nam najbliższa, zaległa 5. Kolejka, w której m.in. Orzeł Łódź podejmie na własnym torze Arged Malesę Ostrów.

  Warto podkreślić, że w walce o fazę play-off nie liczy się Unia Tarnów. 3-krotni mistrzowie Polski nadal są czerwoną latarnią ligi z zerowym dorobkiem punktowym. Tarnowianom nic się nie układa w tym sezonie. Zawodnicy nie są w wysokiej formie, ale przede wszystkim drużynę nawiedziło sporo kontuzji, które także mają wpływ na obecną sytuację.

  Czytaj więcej  Liga bez Hancocka. Doyle podpisał, Skórnicki Orłem

  5. runda eWinner 1. Ligi:

  piątek, 11 czerwca: ROW Rybnik – Unia Tarnów (g. 16:30)

  niedziela, 13 czerwca: Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Aforti Start Gniezno (g. 14:00)

  niedziela, 13 czerwca: Orzeł Łódź – Arged Malesa Ostrów (g. 14:00)

  poniedziałek, 14 czerwca: Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (g. 20:30)

  Tabela ligowa:

  M Drużyna M B Pkt Z R P +/-
  1. Cellfast Wilki Krosno 8 2 16 7 0 1 +54
  2. Arged Malesa Ostrów 7 2 11 4 1 2 +86
  3. ROW Rybnik 7 2 11 4 1 2 +45
  4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 8 1 9 3 2 3 +12
  5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 0 6 3 0 4 -5
  6. Aforti Start Gniezno 7 0 6 3 0 4 -47
  7. Orzeł Łódź 6 0 6 3 0 3 -4
  8. Unia Tarnów 8 0 0 0 0 8 -141
  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...