More
  Strona głównaAktualnościNa „Smoczyku” bez marginesu na błąd

  Na „Smoczyku” bez marginesu na błąd

  -

  Kapitan leszczyńskich Byków Piotr Pawlicki w tym sezonie nie ma lekko – częściej zawodził niż spełniał oczekiwania. Dodatkowo jego sytuacje skomplikowały wypadki w Terenzano. Kontuzję udało się podleczyć, ale to nie wszystko. Największy problem stanowi sprzęt. Motocykle Pawlickiego są wolne, chociaż ostatnio coś drgnęło w lepszą stronę.

  Piotr Pawlicki w bydgoskiej rundzie SEC zdobył najwięcej punktów. Pojawił się promyk nadziei na lepsze jutro. Niezłe występy zaliczył w lidze szwedzkiej. Teraz spróbuje potwierdzić lepszą skuteczność również w polskiej lidze. Pawlicki ucina spekulacje na temat swoich motocykli i mówi, że pracujemy, by nastąpiła poprawa. My już wiemy, że kapitan leszczyńskich Byków nawiązał współpracę z duńskim tunerem silników żużlowych Flemmingiem Graversenem. W przeszłości Pawlicki juz korzystał z jednostek napędowych Graversena. Teraz wrócili do tematu i „Fleming” chce pomóc reprezentantowi Polski. Zobaczymy z jakim skutkiem.

  (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Czy Piotr Pawlicki dzisiaj „wystrzeli”?

  Dzisiejszy bój w Toruniu ma spory ciężar gatunkowy. Oba zespoły nie maja miejsca na margines błędu. Wcześniejsze potknięcia sprawiły, że teraz walka toczy się o wysoka stawkę. Mecz obu drużyn w pierwszej rundzie na „Smoku” zakończył się wygrana gospodarzy różnicą 4 punktów. Dlatego dzisiejsza konfrontacja, to nie tylko walka o zwycięstwo, ale również o punkt bonusowy. Torunianie walczą o bezpieczny byt i utrzymanie w elicie, natomiast leszczynianie o awans do play off i walkę o medale DMP.

  Reklama

  Początek meczu eWinner Apatora Toruń – Fogo Unia Leszno o g. 20.30.

  Awizowane składy:

  Fogo Unia Leszno

  1. Emil Sajfutdinow

  2. Janusz Kołodziej

  3. Jaimon Lidsey

  4. Jason Doyle

  5. Piotr Pawlicki

  6. Damian Ratajczak

  7. Kacper Pludra

  eWinner Apator Toruń

  9. Paweł Przedpełski

  10. Jack Holder

  11. Chris Holder

  12. Adrian Miedziński

  13. Petr Chlupac

  14. Kacper Makowski

  15. Krzysztof Lewandowski

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...