Strona główna Aktualności Na te zawody raczej nie ma co czekać

Na te zawody raczej nie ma co czekać

-

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa nie doszło do skutku Grand Prix Polski w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie w przyszłym roku. Co najmniej do lata będzie na stadionie funkcjonował szpital.

Reklama

O tym, że sport nie będzie gościł na Stadionie Narodowym, poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Oprócz tego, że na stadionie w Warszawie funkcjonuje szpital, to później będzie trzeba przeprowadzić generalny remont. To oznacza, że uprawianie sportu na Narodowym w 2021 roku odpada.

Nieprędko zobaczymy żużlowców na Narodowym (fot. Magazyn Żużel)

Nie jest to dobra informacja także dla żużla. Wychodzi na to, że drugi rok z rzędu zostanie odwołane Grand Prix, które zawsze było widowiskowe i gromadziło rzeszę kibiców. Trzeba pamiętać, że organizowanie zawodów w Warszawie byłoby opłacalne tylko przy wypełnionym po brzegi stadionie.

W przyszłym roku BSI ponownie będzie musiało znaleźć plan awaryjny na rozgrywanie cyklu Grand Prix. W tym roku oprócz Warszawy w kalendarzu zabrakło m.in. Cardiff. Sześć z ośmiu turniejów zostało przeprowadzonych w Polsce.

Na razie trudno cokolwiek planować z wyprzedzeniem. Polski Związek Motorowy szuka opcji rezerwowych. Być może cykl Grand Prix znów będzie mocno okrojony. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozwinie się pandemia.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...