Strona główna Aktualności Nagły zwrot w sprawie Pedersena. Zupełnie zmienił decyzję

Nagły zwrot w sprawie Pedersena. Zupełnie zmienił decyzję

-

W ubiegłym roku ogłosił koniec kariery i zapowiedział organizacje turnieju pożegnalnego. Co się stało, że Duńczyk Bjarne Pedersen zmienił decyzję?

– Jeszcze raz wszystko przemyślałem, mając propozycje kontynuowania startów, postanowił odłożyć na później decyzję związaną z zakończeniem kariery – tłumaczy Bjarne Pedersen, szósty zawodnik IMŚ w 2005 roku.

Czytaj więcej  Polska drużyna w czeskiej lidze!

42-latek ściga się na żużlu od ponad ćwierć wieku. Odnosił sukcesy jako junior. Sześć razy stawał na podium indywidualnych mistrzostw Danii. Reprezentował ojczyznę w Drużynowym Pucharze Świata i Speedway Grand Prix. Pierwszy swój kontrakt w polskiej lidze podpisał w 1997 roku (TŻ Opole). Pedersen już od pewnego czasu zapowiadał, że chce więcej czasu poświecić rodzinie i synowi, który zapragnął zostać żużlowcem.

– Jeszcze raz wszystko przemyślałem – tłumaczy Bjarne Pedersen (fot. Magazyn Żużel)

Pedersen przygotowuje się do sezonu i zapewnia, że dopóki zdrowie dopisuje będzie walczył i zdobywał punkty. Początkowo planował starty tylko w lidze duńskiej. Tymczasem, niedawno podpisał kontrakt w lidze angielskiej. Może w tym roku zobaczymy go również na polskich torach.

Reklama

-Zdobyłem trzy tytuły mistrzowskie z Poole i na wyspach pamietają mnie jeszcze. Dostałem propozycję z Peterborough i zgodziłem się. Tym bardziej, że tor “Panter” zawsze należało do moich ulubionych. Poza tym, znam zawodników, którzy w tym roku wystąpią w ekipie Peterborough. Liczę, że liga angielska wystartuje w maju i będzie bardzo ciekawa – opowiada Pedersen.

Reklama

Poprzedni artykułTermin przydatności… kasku
Następny artykułNie ruszaj Drabika!

Must Read

Daniel Bewley. Następca mistrza

W cyklu Biografie zawodnikówDaniel Bewley urodził się 20 maja 1999 roku w Maryport. Bardzo szybko zaczął piąć się w hierarchii najlepszych brytyjskich juniorów. W...