More
  Strona głównaAktualnościNajskuteczniejszy zawodnik II ligi: "Chcemy zrobić show"

  Najskuteczniejszy zawodnik II ligi: „Chcemy zrobić show”

  -

  Rozmowa z Damianem Dróżdżem – zawodnikiem Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz

  Kolejarz Rawicz to chyba na razie największe zaskoczenie w II lidze.

  I ja mam nadzieję, że tak będzie też po sobotnim meczu z Poznaniem. Tak szczerze, to nie wyobrażam sobie inne wyniku, niż nasza wygrana. Jak widzę zaangażowanie kolegów z zespołu to jestem spokojny. Na pewno zostawimy całe serducho na torze, żeby zdobyć kolejne punkty. Zapraszam kibiców na stadion w Rawiczu, bo zawsze ten doping uskrzydla i zupełnie inaczej się jedzie, kiedy jest taka sportowa atmosfera. Chcemy zrobić dobre show. Nie biorę pod uwagę żadnego innego wyniku niż zwycięstwo Kolejarza, ale mam wielki szacunek do rywala i wiem, że żużel to bardzo nieprzewidywalny sport.

  (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) -Doping na uskrzydla – mówi Damian Dróżdż

  Ty jesteś najskuteczniejszym zawodnikiem II ligi, ale bardzo dobrze jedzie też Damian Baliński. Ku zaskoczeniu wielu osób.

  Damian bardzo wiele wnosi do tego zespołu swoim doświadczeniem, ale każdy z chłopaków coś Kolejarzowi daje. Sam Damian nawet robiąc komplety nie byłby w stanie wygrywać meczów. Fajnie, bo stanowimy prawdziwą drużynę i to się przekłada na wyniki. Dla niektórych może zaskakujące, a dla mnie wcale nie. Na razie zbieramy punkty w każdym meczu i nie myślimy o terminarzu.

  Reklama

  Kolejarz Opole to jednak zdecydowanie najmocniejszy zespół w II lidze.

  Co nie znaczy, że nie da się z nimi wygrać. Zapewniam, że jest to możliwe. W Opolu jest wielu mocnych zawodników i na ten moment ta drużyna jest typowana, jako ten główny faworyt do awansu. Jest play off, każdy jest człowiekiem, każdy może mieć kontuzję, czy słabszy dzień i tak naprawdę wszystko zweryfikuje tor.

  Jaki będzie wynik w meczu z Poznaniem?

  Najważniejsze to zdobyć 46 punktów.

  Trochę mało. Swój tor…

  (śmiech). Dobrze, to jak zdobędziemy 48 punktów to będę zadowolony.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...