More
  Strona głównaAktualnościNapisał do Putina i co?

  Napisał do Putina i co?

  -

  – Nic, nie odpisał – mówi Emil Sajfutdinow, który rok temu po zwycięstwie reprezentacji Rosji w finale „Speedway of Nations” napisał do prezydenta Władimira Putina. Żużlowiec chciał zwrócić uwagę na trudna sytuację nie tylko reprezentacji kraju, ale przede wszystkim kiepską kondycję rosyjskiego żużla. Liczył, że sukcesy w „SoN’ mogą pomóc dyscyplinie sportu, którą uprawia.

  Reklama

  – W odpowiedzi dostałem informację z Ministerstwa Sportu, że powinienem skierować się do federacji motocyklowej, ale tam naszego sukcesu specjalnie nikt nie dostrzegł. Chyba bardziej lubią motocross – poinformował Sajfutdinow.

  „Sborna” wygrała „SoN” także w tym roku. Okazuje się, że władze państwowe nadal nie dostrzegają problemów speedwaya w Rosji.

  – Musiałby znaleźć się ktoś bardzo zainteresowany i zaangażowany, któremu zależy na odbudowaniu pozycji rosyjskiego speedwaya. Takich ludzi brakuje. Posiadamy potencjał, co potwierdziliśmy drugi rok z rzędu w „SoN”. Startujemy w indywidualnych mistrzostwach świata seniorów i juniorów. W kraju nasze wyniki są niezauważalne – twierdzi zmartwiony Gleb Chugunow.

  Reklama
  Poprzedni artykułŻyciowe zakręty
  Następny artykułJaki tata, taki syn

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...