Strona główna Aktualności Nicki Pedersen nie pojechał na Kanary

Nicki Pedersen nie pojechał na Kanary

-

Nicki Pedersen nie bierze udziału w zespołowych przygotowaniach żużlowej reprezentacji Danii do sezonu. Duńczycy bez niego wybrali się na Gran Canarię.

Duńczycy trenują dwa razy dziennie i dużo czasu spędzają w terenie. Przez dwa ostatnie dni walczyli na rowerach w górzystym terenie, więc dostali ostro w kość. Nicki Pedersen na Wyspy Kanaryjskie nie poleciał, ale ćwiczą tam za to m. in. Niels Kristian Iversen, Michael Jepsen Jensen, Andres Thomsen, Mikkael Michelsen, Mikael Bech, Fredrik Jakobsen. Pogoda na “Kanarach” sprzyja treningom. Temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza pozwala nie tylko jeździć na rowerze i pływać na otwartym akwenie, ale również dużo biegać.

Dlaczego Nicki Pedersen nie bierze udziału w tym zgrupowaniu? Otóż były mistrz świata po podpisaniu kontraktu w lidze angielskiej zmienił swój plan przygotowań do żużlowego sezonu. Inna sprawa, że i duńska federacja mocno postawiła odmłodzić kadrę i nie naciskała na jego obecność. Zobaczymy z jakim skutkiem odbędzie się to odmłodzenie duńskiej reprezentacji speedwaya? Oprócz Pedersena na Kanarach nie ma również Hansa Andersena. On z kolei w ub. sezonie częściej zawodził na torze niż spełniał oczekiwania, więc decyzja o odstawieniu Andersena specjalnie nie zaskoczyła ekspertów kibiców żużla.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...