Strona główna Aktualności Nicki Pedersen zarażony COVID-19

Nicki Pedersen zarażony COVID-19

-

Duński mistrz speedwaya Nicki Pedersen jest zarażony koronawirusem. Żużlowiec poddał się testom. Wynik jest dodatni.

Pedersen poinformował o chorobie za pośrednictwem swoich social mediów.

– Zacząłem kaszleć i bolała mnie głowa. Czułem zmęczenie, moje ciało było obolałe. Przez kilka dni miałem biegunkę i wysoką temperaturę – napisał Nicki Pedersen.

Wirus dopadł żużlowca prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii. Duńczyk w Sheffield przygotowywał się do sezonu. Pedersen twierdzi, że zarażone mogą być również jego partnerka i jej córeczka. Obie mają podobne objawy choroby, ale jeszcze nie poddano ich testom. Na szczęście Pedersen czuje się lepiej.

– Czuję się dobrze i nie denerwuję się sytuacją. Wygląda to jak zwykła grypa i nie miałem problemów z oddychaniem – zapewnia żużlowiec, którego przebadano w poniedziałek. Następnego dnia poznał jego wynik – był dodatni!

Żużlowiec w ostatnim czasie, czyli od momentu wystąpienia objawów, nie miał kontaktu ze swoimi dziećmi – Mikkelem i Mikkeline oraz z ich mamą.

42-letni Pedersen przebywa w Danii. Jest tam leczony i przebywa w kwarantannie. Trzykrotny mistrz świata w tym sezonie podpisał kontrakty w czterech ligach. Zimą w Polsce zmienił klub i przeniósł się z Falubazu Zielona Góra do GKM Grudziądz. Oprócz PGE Ekstraligi ma startować w Sheffield (Wielka Brytania), Rospiggarnie Halstavik (Szwecja) i Holsted (Dania). Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Musisz przeczytać

Obok toru: znalazł się na ostrym zakręcie

Dziś zielonogórska policja ujawniła zdjęcia i filmik z zatrzymania w sprawie kradzieży, w którą zamieszany jest były żużlowiec Falubazu Zielona Góra Alex Z. W...