More
  Strona głównaAktualnościNicki Pedersen - zawieszają, odwieszają. Co jest grane?

  Nicki Pedersen – zawieszają, odwieszają. Co jest grane?

  -

  Nicki Pedersen wystartuje w dzisiejszym meczu Grudziądz – Toruń. Duńczyk przyleciał do Polski i na lotnisku zadzwonił telefon z informacją „kara została zawieszona, możesz startować”.

  Reklama

  „W moim sercu nigdy nie było wątpliwości, ale musieliśmy znaleźć sposób na osiągnięcie sprawiedliwości” – napisał w Internecie Nicki Pedersen.

  Co oznacza stwierdzenie: „musieliśmy znaleźć sposób na osiągniecie sprawiedliwości”?

  Czytaj więcej  Bajerski założył się z Baronem! ...O mistrzostwo Polski!

  Sytuacja wydaje się kuriozalna. Na śmieszność wystawiły się władze duńskiej federacji, które kilka dni temu ukarały Pedersena półroczną dyskwalifikacją za jego niesportowe zachowanie na zawodach w Holsted, po czym zawiesiły karę, by Duńczyk mógł wystartować w piątkowym meczu ligowym w Polsce.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Nicki Pedersen wystartuje w dzisiejszym meczu Grudziądz – Toruń

   

  Żużlowiec zapowiadał, że będzie na meczu w Grudziądzu, nawet jeśli nie będzie mógł wystartować. Gdy do akcji wkroczył jego prawnik, dialog na linii federacja – team Pedersena był gorący jak płyta piekarnika. Jak się okazuje, działacze tylko postraszyli i zrobili duże zamieszanie. O przewinieniach Pedersena w Holsted (spowodował wypadki na torze i wystartował z pretensjami do sędziego zawodów) pisały nawet dzienniki w Danii nie zajmujące się sportem.

  Czytaj więcej  Tomasz Bajerski: Holder to był lepszy wybór niż Doyle

  W Grudziądzu blady strach padł na sterników klubu po zawieszeniu duńskiego zawodnika. GKM stracił najskuteczniejszego żużlowca, ale na szczęście dla GKM, sytuację udało się opanować. W składzie grudziądzan na dzisiejsze derby z eWinner Apatorem Toruń znalazł się Krzysztof Kasprzak, ale wszystko wskazuje, że pojedzie jednak Pedersen.

  Czy w tej sytuacji, można poważnie traktować decydentów z duńskiej federacji? Postraszyli, zawiesili zawodnika i po chwili, go odwiesili. Brawo za konsekwencje w działaniu. To co, Pedersen zawinił i należała mu się kara, czy nie zawinił, a może zawinił, ale kara była za wysoka i po przemyśleniu ją anulowano.

  Miał rację Przemysław Termiński, właściciel eWinner Apatora Toruń, który kilka dni temu mówił, że Pedersen w piątek wystąpi w meczu. Że dyskwalifikacja, to nic innego jak „pstrykanie się po nosach” i nie będzie żadnych konsekwencji. Termiński jakby przewidział ciąg wydarzeń.

  Podsumowując, GKM może w optymalnym zestawieniu przystąpić do walki z Toruniem. Dzisiejsze derby przy Hallera rozpoczną się o g. 19.30.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...