Strona główna Aktualności Nie tylko Sajfutdinow chce odejść z Leszna

Nie tylko Sajfutdinow chce odejść z Leszna

-

Po Emilu Sajfutdinowie jeszcze jeden zawodnik Fogo Unii chce odejść z Leszna. Krzysztof Sadurski może trafić do eWinner 1.ligi. 18-latek rozmawia o transferze z Cellfast Wilkami Krosno.

Sadurski dostał szansę w PGE Ekstralidze, gdy kontuzji doznał Kacper Pludra. Wychowanek Byków wystąpił w 30 biegach. Wielkiego wyniku nie zrobił. Musiał zadowolić się średnią meczową na poziomie jednego punktu. Dodatkowo startował w drugoligowym Kolejarzu Rawicz. Sadurski miał więc dużo startów, wykazać się, bo dochodziły jeszcze występy w zawodach młodzieżowych. Krok w tył Sadurskiego, czyli przeprowadzka na zaplecze ekstraligi, może mu pomóc. Chociaż nie ma gwarancji.

Czytaj więcej  Zrobił krok wstecz i... wylądował w Tarnowie

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Krzysztof Sadurski dodatkowo startował w drugoligowym Kolejarzu Rawicz

Krośnieńskie Wilki rozglądają się za wzmocnieniem formacji juniorskiej, więc Sadurski wydaje się być dobrym wyborem. Tym bardziej, że junior nie może być pewny startów w Fogo Unii Leszno, gdy wróci do składu Kacper Pludra. Trener Piotr Baron ma do dyspozycji jeszcze Damiana Ratajczaka i wchodzących do zespołu młodych zawodników, wśród których znaczące postępy zrobił Hubert Jabłoński.

Reklama

W Krośnie w 2022 roku spróbują powalczyć o awans do ekstraligi. W tym roku się nie udało, Wilki przegrały finał z Arged Malesa Ostrovią Ostrów Wlkp. Zimą nastąpią zmiany w składzie drużyny z Krosna i to nie tylko na pozycjach juniorskich. Władze klubu interesują się Nielsem Kristianem Iversenem. Duńczyk i Sadurski plus Tobiasz Musielak, Mateusz Szczepaniak, Andrzej Lebiediew – taki skład drużyny daje nadzieję. Brakuje w nim jeszcze zawodnika na pozycję U24, gdyż Patryk Wojdyło przechodzi do ROW Rybnik.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...