Zamknij

Niecodzienny debiut! Swój pierwszy punkt w polskiej lidze zdobył... na piechotę

10:07, 03.05.2021 Aktualizacja: 22:13, 30.08.2021
Skomentuj

W jedynym niedzielnym meczu eWinner 1. ligi Wilki Krosno pokonały Polonię Bydgoszcz 51:38. W ekipie gości w rozgrywkach w Polsce zadebiutował Jewgienij Sajdullin. 21-letni Rosjanin na długo zapamięta swoje pierwsze spotkanie w barwach Polonii Bydgoszcz.

Sajdullin po raz pierwszy startował w czwartym biegu. Ambitnie walczył o zwycięstwo z Mateuszem Szczepaniakiem. Na trzecim okrążeniu jego motocykl jednak zdefektował. W obliczu upadku Mateusza Błażykowskiego Rosjanin postanowił jednak po jeden punkt za trzecie miejsce... pobiec do mety ze zdefektowaną maszyną.

Świeżo upieczony zawodnik Polonii Bydgoszcz dopiął swego i zdobył swój pierwszy punkt w polskiej lidze. Zgodnie z regulaminem Rosjanin przed dotarciem na metę musiał zmieścić się w czasie trzech minut. Ostatecznie jego czas wyniósł 2 minuty i 38 sekund.

Młody zawodnik zdobył w całym spotkaniu dwa punkty i bonus w czterech startach. Dorobek punktowy nie powala na kolana, ale Sajdullin prezentował się na motocyklu bardzo dobrze i nie powinien mieć do siebie zastrzeżeń.

Przypomnijmy, że Jewgienij Sajdullin został wypożyczony do Polonii Bydgoszcz z Apatora Toruń, gdzie nie mógł liczyć na regularną jazdę. W Bydgoszczy szukano nowego zawodnika, po tym, jak kontuzji nabawił się Adrian Gała. Sajdullin w spotkaniu przeciwko Wilkom Krosno wystąpił z numerem osiem i od początku spotkania zastępował Huberta Gąsiora.