Strona główna Aktualności Niedźwiadki vs Skorpiony: kolejny talent od Leigh Adamsa

Niedźwiadki vs Skorpiony: kolejny talent od Leigh Adamsa

-

Żar lał się z nieba w sobotnie południe i słońce nie miało litości dla żużlowców z Rawicza i Poznania, którym przyszło rywalizować na “Florku” w drugoligowych derbach Wielkopolski. Gospodarze zwyciężyli 51:37, ale nie było to porywające widowisko.

Głównie za sprawą gości, którzy wyraźnie ustępowali miejscowej drużynie. Poznaniacy zdołali wygrać tylko trzy wyścigi, więc nie mogło być mowy o derbach, które kibice zapamiętają na lata.

Czytaj więcej  Kolejarz Rawicz: Niedźwiadki chcą przetrwać

Rawiczanie poradzili sobie bez bardziej znaczącego wsparcia ze strony Unii Leszno i pod nieobecność wcześniej awizowanego w składzie Niedźwiadków Bartosza Smektały. Jaimon Lidsey, Szymon Szlauderbach i Damian Baliński wzięli na siebie ciężar walki. Dwaj pierwsi mieli okazje wcześniej ścigać się na żużlu i to w najwyższej klasie rozgrywkowej, wiec drugoligową konfrontację mogli potraktować treningowo.

Keynan Rew
Keynan Rew, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (fot. Magazyn Żużel)

Bardzo dobrze zaczął zawody Keynan Rew, który już rok temu zawitał do Rawicza, ale kontuzja nogi i długa przerwa w startach sprawiły, że musiał poczekać. Oglądając w akcji młodego Australijczyka można śmiało potwierdzić słowa Leigha Adams, że “będą z niego ludzie”.

Czytaj więcej  Leigh Adams: Kurtz i Lidsey to jego sprawka

Rew jest kolejnym z “wynalazków Adamsa, który młode talenty z antypodów poleca leszczyńskiej Unii.

Takiego zaplecza kadrowo – szkoleniowego nie mają w Poznaniu i widać, że tegoroczny skład Skorpionów zbyt wiele nie zwojuje. Poza Kevinem Woelbertem pozostali zawodnicy ustępują poziomem. Trener Piotr Paluch mógł skorzystać z rezerwy taktycznej, gdyż Niemiec w drugiej części zawodów bardzo dobrze punktował. Inna sprawa, że część zawodników z Poznania nawet nie miała dotąd okazji sprawdzić motocykli. Zbigniew Suchecki dopiero przywiózł silniki od tunera i dzisiaj poznawał ich charakterystykę na rawickim torze.

Punktacja

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

9. Hubert Ścibak nie wystartował

10. Anders Rowe (D,2,2,0,0) 4

11. Damian Baliński (0,2,3,3,3) 11

12. Keynan Rew (3,3,1,1,0) 8

13. Jaimon Lidsey (2*,3,3,3,2) 13+1

14. Krzysztof Sadurski (1,3,1*,0,0) 5+1

15. Szymon Szlauderbach (3,3,2*,U,2*) 10+2

SpecHouse PSŻ Poznań

1. Kevin Woelbert (2,0,3,3,3) 11

2. Lars Skupień (1,1,1,U) 3

3. Zbigniew Suchecki (1*,W,1*,2,2) 6+2

4. Marcus Birkemose (W,W,2,2*,1*) 5+2

5. Filip Hjelmland (0,3,2,1*,1) 7+1

6. Mateusz Panicz (2,2,0,U) 4

7. Kacper Grzelak (0,1) 1

 

 

Musisz przeczytać

A jednak Pawlicki w GKM Grudziądz!

Nie miał lekkiego życia w tym sezonie, ale jak przystało na prawdziwego mężczyznę, spróbuje naprawić to, co zepsuł. Przemysław Pawlicki dostał kolejną szansę. W...

W Lesznie to nie działa