More
  Strona głównaAktualnościNieoczekiwanie utknęły negocjacje Damiana Balińskiego

  Nieoczekiwanie utknęły negocjacje Damiana Balińskiego

  -

  Wydawało się, że przedłużenie współpracy na linii Metalika Recycling Kolejarz Rawicz i Damian Baliński jest formalnością. Jak się okazuje, negocjacje utknęły i nie wiadomo, jaki będą miały finał.

  Baliński jeździł w drugoligowej drużynie z Rawicza i był jednym z jej filarów. Cały czas jednak był związany również z macierzystym klubem, Fogo Unią Leszno, gdzie zajął się pracą trenerską z młodzieżą. Razem z trenerem Romanem Jankowskim odpowiadają za rozwój i wyniki żużlowej szkółki z ulicy Strzeleckiej.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Kolejarz Rawicz czeka na decyzję Damiana Balińskiego

  „Bally” dostał propozycje przedłużenia kontraktu w Rawiczu, przy jednoczesnym kontynuowaniu współpracy z Fogo Unia Leszno. Po drodze do finalizacji umowy pojawiły się małe perturbacje. Okazuje się, że pracy z juniorami przy wprowadzeniu rozgrywek Ekstraliga U24 może być naprawdę sporo. To są nie tylko zawody, ale również treningi, które w regulaminie bardzo szczegółowo przedstawiła Ekstraliga Żużlowa spółka z o.o.

  Czytaj więcej  Liderzy Byków wyrabiają normę

  Kolejarz Rawicz czeka na decyzję Balińskiego, która miała zapaść już w połowie tygodnia. Do końca zamknięcia okienka transferowego pozostało niewiele czasu – do północy w niedzielę. Czyżby „Bally” zajął się szkoleniem kosztem ścigania na żużlu? My również czekamy na decyzje byłego kapitana leszczyńskich Byków, z którymi Baliński osiągnął największe sukcesy w karierze.

  Reklama

  Z kolei, „Niedźwiadki” praktycznie mają skompletowany zespół (Masters, Dróżdż, Pickering, Douglas, Kaczmarek, Ivacic) – poza juniorami, z którymi trwają rozmowy. W Rawiczu jednak bardzo chcą mieć Balińskiego u siebie. Wiedza, że zawodnik posiada dużo doświadczenie, preferuje waleczny styl jazdy i przy tym jest magnesem przyciągającym kibiców na stadion.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...