Strona główna Aktualności No i stało się! Jaimon Lidsey „upolowany”!

No i stało się! Jaimon Lidsey „upolowany”!

-

Kilka tygodni trwało polowanie na Jaimona Lidseya. Kluby ligi szwedzkiej prześcigały się w pozyskaniu mistrza świata juniorów. Australijczyk podpisał kontrakt na 2021 rok.

Reklama

Najskuteczniejszy okazał się menadżer Vastervik Morgan Andersen. 21-letni Lidsey w następnym sezonie będzie startował razem z Jasonem Doyle’m, Jackiem Holderem i Wiktorem Kułakowem.

Najskuteczniejszy okazał się menadżer Vastervik i to pozyskał LIdseya (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Lidsey w tym roku nie startował w Szwecji, więc zgodnie z regulaminem jego KSM wynosi 1,25 pkt. Mistrz świata juniorów był więc łakomym kąskiem na transferowym rynku nie tylko dla Vastervik. Oceniając jego umiejętności i w przeliczeniu na niski KSM był atrakcyjnym żużlowcem dla większości zespołów.

“Jaymo” będzie miał okazję startować razem z Doyle’m i jak się okazuje, nie tylko w szwedzkiej lidze, ale również na polskich torach. Nie jest tajemnicą, że “Doyley” jest przymierzany do Fogo Unii Leszno w miejsce Bartosza Smektały, z którym Lidsey na co dzień tworzył parę w szeregach mistrza Polski.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...