Strona głównaAktualnościNowa rola Linusa Sundstroema

Nowa rola Linusa Sundstroema

-

Linus Sundstroem po sezonie 2021 był zmuszony zakończyć karierę z powodu problemów zdrowotnych. Na żużel się jednak nie obraził. Szwed będzie teraz sprawował bardzo ważną funkcję.

Linus Sundstroem był solidnym zawodnikiem. Kibice w Polsce głównie będą pamiętać go z występów w Stali Gorzów. W 2014 roku był idealnym zawodnikiem „drugiej linii”. Nie osiągnął wybitnej średniej biegowej (1,357 pkt/bieg), ale dołożył cenne punkty w fazie play-off i Stal Gorzów wywalczyła mistrzostwo Polski.

Czytaj więcej  Nie wytrzymał presji?

W ostatnich latach Szwedowi życie uprzykrzały kontuzje. Sundstroem więcej czasu spędzał w gabinetach lekarskich niż na torze. W połowie maja 2021 roku złamał dwa kręgi piersiowe, z kolei dwa lata wcześniej po jednym z upadków doznał urazów wewnętrznych, które zagrażały jego życiu.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Linus Sundstroem był solidnym zawodnikiem. Kibice w Polsce głównie będą pamiętać go z występów w Stali Gorzów.

Sundstroem po sezonie 2021 powiedział stop roli zawodnika, ale od żużla nie odchodzi. Będzie bowiem współodpowiedzialny za kadrę juniorską Szwecji do lat 21. Szwedzka Federacja Motocyklowa (SVEMO) nie ukrywa radości z faktu, że były żużlowiec pomoże młodzieży.

Czytaj więcej  Jaimon Lidsey rezygnuje z ligi

– W sezonie 2022 otrzymujemy fantastyczne wsparcie w osobie Linusa Sundstroema. Będzie on zaangażowany w roli doradcy, podzieli się swoimi doświadczeniami, zarówno na torze, jak i poza nim – czytamy w komunikacie SVEMO cytowanym przez speedwaynyheter.se.

Linus Sundstroem będzie sprawował pieczę nad kadrą juniorów wraz z Alexandrem Edbergiem, który już od jakiegoś czasu jest pierwszym trenerem młodzieży. Wygląda na to, że żadnych zmian nie będzie w kadrze seniorskiej, której wciąż ma dowodzić Morgan Andersson.

Reklama

„Svemo Track Racing pracował nad połączeniem ludzi, którzy wykażą większe wsparcie i pomogą naszym zawodnikom, zwłaszcza juniorom w aspektach szkoleniowych. Mamy plan, aby na kilka różnych sposobów poprawiać warunki dla naszych żużlowców” – dodano w komunikacie.

Szwedzka federacja poinformowała również, że sztab szkoleniowy ze wszystkich kadr będzie mógł liczyć na pomoc Mikaela Karlssona, menedżera ds. sportów motocyklowych.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....