Strona główna Aktualności Nowy sternik, nowy etap, nowe rozdanie

Nowy sternik, nowy etap, nowe rozdanie

-

Selekcjoner reprezentacji Polski Rafał Dobrucki w tym tygodniu sprawdzi formę najlepszych polskich żużlowców. Wiadomo, że jeden czy dwa treningi niczego nie zmienią, ale przede wszystkim chodzi o kontakt, wspólne rozmowy, analizy.

Trener Dobrucki i kierownictwo reprezentacji na bieżąco śledzą wyniki kadrowiczów w lidze. Oprócz treningów będzie rozmowa o planach i celach sportowych. Żużlowcy znajdą czas także dla kibiców i dziennikarzy. Sternicy reprezentacji zorganizują konferencje prasową i wideorozmowę – dostępne w sieci za pośrednictwem Facebooka.

Czytaj więcej  Piotr Baron zdradza tajemnicę sukcesu Unii Leszno

–To zgrupowanie ma charakter treningowo – integracyjny (fot. Magazyn Żużel)

Kadrowicz na zgrupowanie w Bydgoszczy mają dojechać do g. 13. Trening seniorów zaplanowano na torze stadionu przy ul. Sportowej o g. 15. W środę i czwartek kółka na bydgoskim torze kręcić będą również reprezentanci Polski juniorów, w tym najmłodsi m. in. Damian Ratajczak z Fogo Unii Leszno, którzy jeszcze w lidze nie startował, czekając na osiągnięcie “żużlowej pełnoletności”. Spotkanie w Bydgoszczy jest pierwszym etapem przygotowań do walki o medale mistrzostw świata i Europy w sezonie 2021, ale także początek walki o skład na półfinał i finał “Speedway of Nations”.

Czytaj więcej  Tai Woffinden rozważał zakończenie kariery

– Zgrupowanie ma charakter treningowo – integracyjny. W trakcie sezonu spotykamy się nie tylko przy okazji Speedway of Nations, ale także meczów reprezentacji Polski. Obóz to jednak wyjątkowa okazja do zintegrowania drużyn. Mamy na zgrupowaniu zarówno juniorów jak i bardzo doświadczonych zawodników – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Kadrowiczów ugości czterogwiazdkowy Hotel Mercure – Bydgoszcz Sepia, znajdujący się w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Nova, Starego Rynku oraz Wyspy Młyńskiej.

– Celem reprezentacji Polski jest zawsze walka o najwyższe laury. Trener Rafał Dobrucki w debiutanckim roku pracy z kadrą chciałby wywalczyć złoty medal. Ja zawsze powtarzam, że naszym celem jest medal z najcenniejszego kruszcu. Tegoroczny finał Speedway of Nations zostanie rozegrany na nowym stadionie w Manchesterze. Tor nie jest jednak problemem, bo nasi jeżdżą dobrze wszędzie – twierdzi Szymański.

Reklama

Kadrowicze znajdują się pod opieką selekcjonera reprezentacji, Rafała Dobruckiego oraz Mariusza Cieślińskiego, trenera przygotowania fizycznego. Oprócz zajęć sportowych, na kadrowiczów czeka również wykład. Do Bydgoszczy przyjedzie przedstawiciel POLADA, czyli Polskiej Agencji Antydopingowej.

Zgrupowanie potrwa trzy dni i weźmie w nim udział 22 zawodników.

 

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...