Strona główna Aktualności Nowy sternik w Starcie

Nowy sternik w Starcie

-

Radosław Majewski już prawie 20 lat działa w sporcie żużlowym. Bakcyla czarnego sportu zaszczepił mu dziadek. Majewski tworzył stronę internetową Startu, był rzecznikiem i dyrektorem klubu. Teraz został wybrany prezesem spółki SKS Start Gniezno (większościowe udziały w spółce posiada stowarzyszenie GTM Start), która została założona z myślą o ewentualnym awansie drużyny do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Reklama

– W latach 2002-2003 robiłem stronę internetową dla SKS-u – wspomina Radosław Majewski na portalu polskizuzel.pl, którego właścicielem jest Główna Komisja Sportu Żużlowego. – Wcześniej byłem kibicem, który zakochał się w tym sporcie za sprawą dziadka, który zabrał mnie na mecz. Od 2016 roku działam, już regularnie. Cały czas jako rzecznik, a od odejścia Piotra Mikołajczaka także jako dyrektor klubu.

Radosław Majewski (z lewej), nowy prezes spółki SKS Start Gniezno (fot.polskizuzel.pl)

Czytaj więcej  eWinner 1. Liga: Start Gniezno jedzie o fotel wicelidera

Majewski jako rzecznik starał się budować markę Startu. Dbał nie tylko o wizerunek klubu, ale również pomagał w tematach organizacyjnych.

– To, żeby o naszym klubie mówiono, że jest wiarygodny, od początku było moją, naszą dewizą – przyznaje Majewski. – Chcieliśmy, żeby Start był przedstawiany, jako dobrze działające przedsiębiorstwo, żeby nie było żadnych niejasności. Cieszę się, że udało nam się taką dobrą markę zbudować.

Majewski już jako prezes Startu, chociaż dojdą mu nowe obowiązki, dalej będzie aktywny w mediach.

Czytaj więcej  Cały Bartek! Duża klasa mistrza

– Przy dobrej organizacji pracy można spokojnie łączyć kilka funkcji. A moje pojawienie się w spółce, to ma być kolejny krok związany z rozwojem klubu. Ta spółka została stworzona na wypadek ewentualnego awansu, bo w PGE Ekstralidze mogą występować wyłącznie spółki akcyjne. Niedawno mieliśmy emisję akcji, które kupowali kibice, cała akcja cieszyła się dużą popularnością – informuje Majewski.

Ponad 90 procent akcji w spółce SKS Start ma stowarzyszenie GTM Start, reszta należy do kibiców, którzy kupili akcje na łączną kwotę 505 tysięcy złotych. Najtańszy pakiet kosztował prawie 50 złotych.

fot.polskizuzel.pl

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...