Strona główna Aktualności Nowy trener ROW Rybnik zapowiada wejście do play off na jubileusz klubu

Nowy trener ROW Rybnik zapowiada wejście do play off na jubileusz klubu

-

Rozmowa z Antonim Skupniem – nowym trenerem ROW Rybnik

Gratulować tej funkcji pierwszego trenera ROW?

Nie wiem, po sezonie się okaże. Tu trzeba pracować ciężko, a nie zbierać gartulacje. Przynajmniej na razie.

Trenerzy w Zielonej Górze i Bydgoszczy, chyba mają więcej powodów do optymizmu …

Na papierze mają, bo już niektórzy ligę podzielili. Zielona Góra i Bydgoszcz w finale, a reszta nie ma po co na tor nawet wyjeżdżać. Ale zobaczymy za parę miesięcy, czy tak będzie. Wtedy proszę zapytać ekspertów.

No dobrze, ale nie powie mi pan, że mają kiepskie składy?

Czytaj więcej  ROW vs Unia: tym razem błyszczał Smyk

Składy mają mocne to prawda, ale nie zawsze się to przekłada na wynik. Co z tego, że w Rybniku nie ma może wielkich gwiazd. Po to się zgodziłem być trenerem bo wierzę w tych chłopaków. I chcę, żeby ta młodzież z Rybnika jeszcze lepiej się rozwijała.

Kto ma lepszy skład? Falubaz, czy Polonia?

(cisza). Chyba Zielona Góra.

Jak pan chce pogodzić pracę pierwszego trenera z pracą w „Rybkach” Rybnik?

Normalnie. Ja nie widzę problemu, bo obowiązki są podzielone. Jeżeli będę miał jakiś wyjazd z pierwszym zespołem, to poproszę o pomoc Adama Pawliczka, z którym już rozmawiałem. On wtedy poprowadzi zajęcia z najmłodszymi. A jak będę na miejscu, to sobie poradzę.Treningi będą oczywiście oddzielnie, bo to dwa różne tory są przecież. Ale ja już to przerabiałem w 2018 roku, bo wtedy też byłem w ROW-ie i pracowałem z młodymi. Jakoś to pogodziłem. Wtedy mi pomagał Roman Chromik i czasem pojechał z młodymi, a teraz poproszę Adama Pawliczka.

Reklama

Co będzie sukcesem w tym sezonie?

(cisza). Chciałbym wejść do finału play off I ligi.

Słucham?!

Właśnie tak. Jak mówię, że będzie dobrze, to znaczy, że w to wierzę. Jak nie będzie kontuzji, to nic nam nie brakuje, żeby do finału nie wejść. Umiejętności ci zawodnicy mają takie same, jak ci z Falubazu, czy z Polonii. Tylko jednak kontuzja któregoś lidera i cała koncepcja się sypie. W każdym klubie tak może być. A kto stawiał, że Ostrów awansuje? Tym bardziej, że w Rybniku jest ważny rok, bo to jubileusz klubu.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...