More
  Strona głównaI ligaAforti Start GnieznoNowy trener Startu Gniezno przed arcyważnym meczem z Rybnikiem

  Nowy trener Startu Gniezno przed arcyważnym meczem z Rybnikiem

  -

  Rozmowa z Tomaszem Fajferem – nowym trenerem Aforti Startu Gniezno

  Wziął pan sobie na głowę spory problem. Start Gniezno kompletnie zawodzi i coraz bardziej zmierza w kierunku II ligi.

  Tak to wygląda, ale my w tej drugiej lidze nie jesteśmy, tylko cały czas walczymy w pierwszej. I mamy takie same szanse jak inne zespoły.

  Odważnie, ale trener powinien być przecież optymistą.

  Ja jestem realistą, dlatego zgodziłem się to przejąć. Przed nami teraz mecz chyba o sześć punktów. W poniedziałek pojedziemy z RKM-em Rybnik i jak to przegramy to faktycznie sytuacja zrobi się już bardzo trudna. Zrobimy wszystko, żeby w końcu się podnieść. Zachęcam kibiców z Gniezna, żeby nas wsparli w tym trudnym momencie. Przyjdźcie w poniedziałek o 18:00, żeby pokazać tym chłopakom, że mogą liczyć na swoich kibiców.

  Tomasz Fajfer
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) -Jestem realistą – mówi Tomasz Fajfer)

  Kiedy na tor wraca Peter Kildemand? Bo są i takie głosy, że to już ostatnia nadzieja, na jakieś punkty.

  Sam na to liczę i na to, że po tej przerwie nie zapomniał jak się ściga i przywozi punkty. Kiedy wraca? W Danii właśnie już wznowił treningi w ostatnich godzinach. Dostał zielone światło od lekarzy i może powoli szykować się do powrotu w lidze. W sobotę i w niedzielę przyjeżdża do Gniezna i będziemy trenować przed meczem z Rybnikiem i zastanawiać się, jak najlepiej zestawić skład na to spotkanie i kogo wybrać.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Michael Jepsen Jensen jedzie podobno tak, że juniorzy Startu łapią się za głowę. To z grubsza wiadomo, kto za kogo pojedzie.

  Reklama

  Ja tego jeszcze nie wiem. Po treningach w weekend podejmę decyzję, bo muszę to wszystko przemyśleć. Odpowiedzialność za wynik spada teraz na mnie i nie chcę podejmować pochopnych decyzji. Ja zdecyduję i ja później poniosę tego konsekwencje. Tak jak mówię. Kildemand raczej będzie już do naszej dyspozycji, ale trudno mi przewidzieć, jak on będzie prezentował się po kontuzji, na gnieźnieńskim torze. Z tym torem też musimy coś zrobić, chociaż wiadomo, że ja tu w kilkanaście godzin nie zrobię jakiejś wielkiej rewolucji i nagle nie zmienię wszystkiego jak za dotknięciem czarodziejskiej rożdżki.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Rozpędzony Motor Lublin jedzie po mistrzostwo Polski

  Kolejny przystanek - Leszno - lublinianie zaliczyli z przytupem. Motor Lublin jako jedyna zespół w PGE Ekstralidze pozostaje niepokonany. Wczoraj na "Smoku" zwyciężył 47:43.Tropikalny...