Strona głównaAktualnościNowy zawodnik mistrzów Polski: „Betard Sparta jest najlepszym klubem na świecie”

Nowy zawodnik mistrzów Polski: „Betard Sparta jest najlepszym klubem na świecie”

-

Jasną i czytelną deklarację złożył trener Dariusz Śledź. Menadżer drużynowego mistrza Polski z Wrocławia mówi: mistrzostwo zobowiązuje.

Do zespołu żółto-czerwonych dołączył junior Bartłomiej Kowalski, bo praktycznie drużyna nie potrzebowała większych zmian. Wiek juniora zakończył Przemysław Liszka, więc w kierunku młodych zawodników ruszyły poszukiwania. Oprócz Kowalskiego dołączył do ekipy młody, zdolny Francis Gusts, który sposobi się do startów w U24 Ekstraliga i tam będzie zdobywał żużlowe szlify. Długo się nie zastanawiał, gdy dostał propozycję transferową z Wrocławia.

Czytaj więcej  GKM Grudziądz postawił Bykom twarde warunki, ale...

Betard Sparta jest najlepszym klubem na świecie i z Wrocławia dostałem najlepszą ofertę. Nie mogę powiedzieć, że miałem przesadnie dużo propozycji, ale chciały mnie kluby z każdego poziomu rozgrywek w Polsce – z Ekstraligi, I ligi oraz II ligi. – mówi Gusts, nowy zawodnik Mistrzów Polski.

Gusts to jednak melodia przyszłości we wrocławskim klubie. Trener Dariusz Śledź i jego zespół koncentrują się na bieżących wydarzeniach.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) – Mistrzostwo zobowiązuje – mówi menadżer drużynowego mistrza Polski z Wrocławia

– Każdy sezon jest trudny. Spodziewam się, że ten nadchodzący też taki będzie. Na pewno będziemy walczyć, mistrzostwo zobowiązuje. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie lekko. Przykładem tego może być ostatni finał. To były dwa bardzo ciężkie, wyrównane, ale jakże piękne mecze. Układ sił w nowym sezonie trochę się zmienił. My jednak w dalszym ciągu będziemy zaliczani do grona faworytów i na pewno nie będziemy chcieli zawieść swoich kibiców. Chcielibyśmy wyjechać na tor z początkiem marca. Chciałbym też zorganizować jakiś wspólny wypad w fajne miejsce. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja, co uda nam się z tego wykroić, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – mówi Dariusz Śledź, trener Betard Sparty Wrocław w rozmowie z klubową telewizją WTS Sparta TV.

Reklama

Wrocławianie są wymieniani wśród faworytów PGE Ekstraligi w zbliżającym się sezonie. O sile drużyny nadal stanowić będą jej liderzy, czyli Maciej Janowski, Artiom Łaguta, Tai Woffinden.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....