More
  Strona głównaAktualnościO czym marzy Vaclav Milik? „Bardzo chciałbym zdobyć trzynasty tytuł”

  O czym marzy Vaclav Milik? „Bardzo chciałbym zdobyć trzynasty tytuł”

  -

  Václav Milík w zdobył w sezonie 2022 siódme, indywidualne mistrzostwo Czech. Reprezentant Cech i zawodnik Cellfast Wilków Krosno, opowiada o swoich planach na pobicie rekordu Jiří Štancla oraz nadziejach związanych z nadchodzącym sezonem 2023. Rozmawia Mateusz Lupa.

  Kolejny tutuł indywidualnego mistrza Czech na twoim koncie. Powiedziałeś kiedyś, że chciałbyś, aby tych tytułów było jeszcze więcej.

  Václav Milík : Bardzo chciałbym zdobyć tych tytułów trzynaście, bo dwanaście ma na swoim koncie Jiří Štancl. Na dzień dzisiejszy już jestem na drugim miejscu bo wyprzedziłem Antonína Kaspera. Z tego powodu też się bardzo cieszę. Ale tak, naprawdę mam taki plan bo byłoby fajnie się tak zapisać w historii. Wydaje mi się, że zwyciężyć ponad trzynaście razy no to trudno będzie komuś przebić taki wynik.

  Czytaj więcej  W Rybniku i Grudziądzu pełna mobilizacja. Trudno się temu dziwić

  Zdecydowałeś się kontynuować współpracę z zespołem z Krosna. Miałeś jakieś propozycje z innych klubów?

  Václav Milík : Były, były. Dzwoniły do mnie różne pierwszoligowe drużyny, ale ja tu z Wilkami jestem, więc od razu odmawiałem. Mam swój plan. Dobrze mi się tu jeździ, wszystko mi się podoba. Jest profesjonalnie ale na luzie. Nie ma jakichś spięć a ja to lubię. Krosno jest to najlepszy w mojej karierze klub i bardzo fajnie się tutaj czuję.

  Vaclav Milik
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Vaclav Milik ma dwa cele: kolejny indywidualny tytuł mistrza Czech i awans do fazy play-off z Wilkami Krosno
  Czytaj więcej  ROW vs Motor: ekstraligowy sen kończy się koszmarem. ROW wraca do 1. ligi!
  A czy planujesz starty poza Polską?

  Václav Milík : Tak. W Szwecji będzie to Piraterna Motala. W Czechach – Pardubice. A jeśli będzie taka okazja, a chyba będzie, bo wszystko na to wskazuje, to jeszcze Dania. Nie wiem dokładnie jeszcze, który klub. Na razie prowadzimy rozmowy, ale będę chciał tam jeździć. Bo chcę dużo jeździć i się pokazywać zawsze z jak najlepszej strony.

  Reklama

  W Krośnie mówi się dużo o tym, że celem na sezon 2023 jest wejście do fazy play off. Czy taki cel narzuciło wam, zawodnikom kierownictwo Wilków?

  Václav Milík : Niekoniecznie narzuciło. My sami, indywidualnie chcemy to zrobić. To jest nasz wspólny cel. Żeby nie walczyć o utrzymanie, ale po prostu o play offy i pokazać się z dobrej strony. Jak patrzę dzisiaj na tą drużynę, którą mamy, to myślę, że ten cel jest do zrealizowania.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...