Strona główna Aktualności Przed tymi drużynami bitwa o życie, przyszłość, pieniądze i... honor

Przed tymi drużynami bitwa o życie, przyszłość, pieniądze i… honor

-

Duży ciężar gatunkowy nosi w sobie dzisiejszy mecz Marwis.pl Falubaziu Zielona Góra z eWinner APatorem Toruń. Nie jest tajemnicą, że obie ekipy oraz  GKM Grudziądz walczą o przetrwanie. Każda następna porażka będzie je spychać na dno tabeli i jednocześnie skazywać na degradację.

Reklama

Falubaz walczy o przetrwanie. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wygrana z Aniołami przedłuży nadzieje. Ale o zwycięstwo nie będzie łatwo. Torunianie również bija się o bezpieczna przyszłość. Wiedzą, że dzisiejszy przeciwnik nie tylko ma nóż na gardle, ale też znajduje się w zasięgu toruńskiej ekipy i można wywieźć punkty z grodu Bachusa.

Torunianie biją się o bezpieczną przyszłość (fot. Magazyn Żużel)

Z trójki drużyn walczących o utrzymanie się w ekstralidze w najlepszej sytuacji wydaje się być GKM, który co prawda przegrał w Zielonej Górze i Toruniu, ale skubnął punkty w meczach na własnym torze z betard Spartą Wrocław i Motorem Lublin. Dodatkowo “Gołębie” w rundzie rewanżowej spotkają się z Falubazem i Apatorem przed własną publicznością.

Czytaj więcej  Zwycięstwa mnie nakręcają. Zaatakuję rekord w dobrym stylu

– Musimy wygrać – mówi o dzisiejszym meczu lider Falubazu Patryk Dudek.

– Naszym celem jest nie tylko dobry występ, ale przede wszystkim zdobycz punktowa, która zapewni wygraną – zapowiada Tomasz Bajerski, trener eWinner Apatora.

Personalnie obie drużyny prezentują zbliżone siły. Gospodarze posiadają atut własnego toru. Torunianie mniejszą presję, gdyż powalczą na wyjeździe. Jak się uda, to sukces. Jak polegną, to gorzej, ale nie ma tragedii. Na kogo stawiacie w konfrontacji zielonogórsko – toruńskiej?

Awizowane składy na mecz Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – eWinner Apator Toruń

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra: 9. Matej Zagar, 10. Max Fricke, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Mateusz Tonder, 13. Patryk Dudek, 14. Nile Tufft, 15. Fabian Ragus

eWinner Apator Toruń: 1. Paweł Przedpełski, 2. Adrian Miedziński, 3. Petr Chlupac, 4. Chris Holder, 5. Jack Holder, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Karol Żupiński

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...