More
  Strona głównaAktualnościOni mają kontrakty z klubem, którego nie ma w żadnej lidze

  Oni mają kontrakty z klubem, którego nie ma w żadnej lidze

  -

  Śląsk Świętochłowice nie po raz pierwszy podaje rękę zawodnikom. Tym, którzy nie znaleźli pracodawcy i nie podpisali kontraktu, ale nie zamierzają kończyć kariery.

  Klub z Górnego Śląska nie bierze udziału w ligowych rozgrywkach. Ale cały czas znajduje się w strukturach Polskiego Związku Motorowego. Dzięki temu może m. in. kontraktować żużlowców. Wiadomo, że nie gwarantuje im startów, tylko pozwala przetrwać, utrzymać żużlową licencję.

  Czytaj więcej  Urodziny żużlowej legendy. Sto lat!
  Karol Baran
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Między innymi Karol Baran podpisał „kontrakt warszawski” ze Śląskiem Świętochłowice

  Ze Śląskiem umową „warszawską” – bez zobowiązań finansowych i gwarancji startów – związał się Karol Baran. Żużlowiec z Rzeszowa startował w tym roku w OK Bedmet Kolejarzu Opole. Na finiszu rywalizacji, czyli w decydujących meczach play off, stracił miejsce w podstawowym składzie. Kolejarz nie zdecydował się przedłużyć z nim współpracy. Baran do końca października nie znalazł sobie nowego klubu. Chętnie więc skorzystał z pomocy Śląska. Teraz ma trochę czas na znalezienie pracodawcy.

  Reklama

  Baran nie jest jedynym zawodnikiem, który związał się umową „warszawską” ze Śląskiem. Klub ze Świętochłowic ma w swojej kadrze także Mateusza Packa i Bartosza Szymurę oraz dwóch stranieri – Czecha Hynka Stichauera i Francuza Jordana Dubernarda.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...