More
  Strona głównaAktualnościOperatywność Motoru Lublin nie zna granic. I przynosi efekty

  Operatywność Motoru Lublin nie zna granic. I przynosi efekty

  -

  Któż by się spodziewał jeszcze 2-3 lata temu, że Lublin znowu odciśnie głęboki ślad na żużlowej mapie Polski. Owszem, w przeszłości było głośno o Motorze, który zdobył wicemistrzostwo Polski w 1991 roku, czy jako pierwszy podpisał kontrakt z wielką gwiazdą światowego formatu Hansem Nielsenem, ale wielkich widoków na przyszłość nie było. A dzisiaj?

  A dzisiaj Motor znów jest na ustach kibiców w Polsce i na świecie. Jak się okazało, Lublin będzie gospodarzem dwóch rund Speedway Grand Prix. Motor niedawno przejął jedną z rund, ale gdy wystąpiły problemy organizacyjne z przeprowadzeniem zawodów w Togliatti, lublinianie natychmiast zareagowali. Sternicy Motor przy wsparciu samorządu i sponsorów porozumieli się z FIM i BSI. Efektem negocjacji są dwa turnieje, które 6 i 7 sierpnia odbędą się w Lublinie.

  Czytaj więcej  Trener Polonii Bydgoszcz: „Ten zawodnik to wzmocnienie każdego klubu w 1. lidze”

  – Jesteśmy świadkami historycznego momentu dla naszego miasta. Organizacja największej imprezy żużlowej – FIM Speedway Grand Prix – to wyróżnienie zarówno dla Lublina, jak i naszego klubu – powiedział prezes Motoru Lublin, Jakub Kępa.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Lublin będzie gospodarzem dwóch rund Speedway Grand Prix

  Paul Bellamy, wiceprezes i dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która obsługuje serię FIM Speedway Grand Prix, powiedział: – Szczerze dziękujemy miastu Lublin za zorganizowanie drugiej imprezy Grand Prix. To duża pomoc i zyczliwość ze strony Lublina. Dzięki temu nasz kalendarz zawodów ma szansę składać się z 11 turniejów. Zespół BSI i Speedway Motor Lublin ciężko pracowali, aby tak się stało i cieszymy się, że możemy przeprowadzić w tym mieście dwie imprezy Grand Prix – przekazał Paul Bellamy.

  Reklama

  – Cieszymy się, że na stadionie żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich zorganizujemy nie jedną, a dwie rundy cyklu SGP. Kolejna okazja do zorganizowania tak ważnego wydarzenia na naszym stadionie może się już nie powtórzyć, dlatego cieszymy się, że uczestnicy zawodów poczują niesamowitą atmosferę, z której słynie Lublin – zakończył prezes Jakub Kępa.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...