More
  Strona głównaAktualnościOpłakane skutki pierwszego starcia o brąz

  Opłakane skutki pierwszego starcia o brąz

  -

  Pierwsze spotkanie pomiędzy Falubazem Zielona Góra i Spartą Wrocław przyniosło opłakane skutki. Dwaj zawodnicy Falubazu Norbert Krakowiak i Jan Kvech są kontuzjowani i na pewno nie wystąpią w niedzielnym rewanżu.

  Reklama

  Norbert Krakowiak doznał złamania kości lewego przedramienia. Kontuzja jest na tyle poważna, że 21-latek musiał natychmiast trafić na stół operacyjny. Uraz Krakowiaka to efekt upadku w wyścigu młodzieżowym, który spowodował Gleb Czugunow.

  fot. PGE Ekstraliga/Mateusz Wójcik
  Dwa zawodnicy Falubazu są poważnie kontuzjowani i nie wystąpią w rewanżu (fot. PGE Ekstraliga/Mateusz Wójcik)

  Po piątkowym spotkaniu kontuzjowany jest także Czech Jan Kvech. Debiutant w barwach Falubazu przewrócił się sam w wyścigu piątym. Prześwietlenie w zielonogórskim szpitalu wykazało złamanie obojczyka. Kvech również będzie musiał przejść operację.

  Czytaj więcej  Falubaz lepszy od Sparty, ale oby jak najmniej takich meczów!

  Na niebezpiecznym torze w Zielonej Górze problemy z płynną jazdą mieli nawet doświadczeni zawodnicy. Z nawierzchnią zapoznali się Maciej Janowski i Piotr Protasiewicz. Ich upadek wyglądał bardzo groźnie i całe szczęście, że skończyło się bez złamań.

  Do rewanżowego spotkania obie drużyny nie przystąpią w najsilniejszych składach, bo Sparta dalej musi sobie radzić bez Taia Woffindena i Maksyma Drabika. Falubaz w niedzielne popołudnie będzie bronił pięciopunktowej zaliczki z pierwszego starcia.

  fot. PGE Ekstraliga/Mateusz Wójcik

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...