Strona główna Aktualności Organizatorzy poddają się. Czy w tej sytuacji rozgrywki legną w gruzach?

Organizatorzy poddają się. Czy w tej sytuacji rozgrywki legną w gruzach?

-

Po włoskim Terenzamno o niemieckim Teterow także Brytyjczycy rezygnują z organizacji tegorocznej rundy Speedway Grand Prix.

Zawody w walijskim Cardiff były sztandarową impreza w żużlowym kalendarzu. Niepewna sytuacja związana z pandemią i obostrzenia obowiązujące w Walii sprawiły, że Paul Bellamy i jego współpracownicy mają coraz więcej problemów. Zastanawiamy się, czy w ogóle wystartuje tegoroczna rywalizacja o tytuł żużlowego indywidualnego mistrza świata. Jeśli wystartuje, to ile rund uda się rozegrać?

– Jesteśmy bardzo rozczarowani, gdyż od wielu miesięcy negocjowaliśmy z rządem Walii i lokalnymi promotorami nad możliwymi rozwiązaniami. Niestety już teraz wiemy, że nie uda nam się ugościć najlepszych żużlowców świata na Principality Stadium i impreza musi zostać odwołana – poinformował Paul Bellamy z BSI, który posiada prawa do organizacji SGP.

Czy uda się w tym roku zorganizować SGP? (fot. Magazyn Żużel)

Jak bumerang wraca temat zorganizowania 5 turniejów w Polsce i wyłonienie najlepszego żużlowca na świecie. Wrocław, Warszaw, Toruń są wśród organizatorów. Gdyby dołączyły do nich np. Gorzów i Bydgoszcz, może Chorzów i udałoby się zorganizować zawody, to może udałoby się uratować sezon. Firma BSI ostatni rok organizuje rywalizację w SGP. Po niej stery przejmą Amerykanie z Discovery, którzy nabyli od FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) prawa do organizacji i wejdą do gry w 2022 roku.

Reklama

Kalendarz Grand Prix 2021:

24 kwietnia – GP Włoch w Terenzano (odwołane)

22 maja – GP Niemiec w Teterow (odwołane)

5 czerwca – GP Czech w Pradze

19 czerwca – nie ustalono gospodarza

17 lipca – GP Wielkiej Brytanii w Cardiff (odwołane)

31 lipca – GP Polski we Wrocławiu

7 sierpnia – GP Polski w Warszawie

14 sierpnia – GP Szwecji w Malilli

28 sierpnia – GP Rosji w Togliatti

11 września – GP Danii w Vojens

2 października – GP Polski w Toruniu

Reklama


Must Read

Bartosz Zmarzlik ma godnego rywala w walce o mistrzostwo świata

Bartosz Zmarzlik w tym sezonie prezentuje niesamowitą formę. W ciągu czterech spotkań przegrał tylko dwa wyścigi. Wydaje się, że jest murowanym faworytem do obrony...

Dwaj kosmici Sparty