More
  Strona głównaAktualnościOrzeł Łódź na ostatniej prostej. Co zrobi Rohan Tungate?

  Orzeł Łódź na ostatniej prostej. Co zrobi Rohan Tungate?

  -

  Pierwszoligowiec z Łodzi kończy negocjacje z zawodnikami i za chwile ogłosi kadrę na sezon 2021. Już dzisiaj wiadomo, że w drużynie trenera Adama Skórnickiego zostaje Aleksandr Łoktajew. Kto jeszcze, kto następny? Adam Skórnicki zachowuje dyplomację i, dopóki autograf nie znajdzie się na umowie, unika szczegółów negocjacji.

  Reklama

  Prowadzimy rozmowy z zawodnikami, których widzimy u nas w najbliższym sezonie. Dodatkowo nowy przepis, który zobowiązuje kluby do korzystania z zawodnika do 24 roku życia powoduje, że wielu żużlowców z najwyższej klasy rozgrywkowej poszukuje możliwości jeżdżenia i kontaktuje się z zespołami również pierwszoligowymi – tłumaczy Adam Skórnicki.

  Prezes klubu Witold Skrzydlewski dał Skórnickiemu wolną rękę w budowaniu składu (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  W pierwszej lidze jest spora grupa zawodników, która ma przecież za sobą występy w prestiżowych rozgrywkach, więc niektóre kluby będą miały możliwość zbudowania silnych zespołów, co z kolei spowoduje że nasza liga będzie bardziej atrakcyjna – mówi Skórnicki, menadżer Orła Łódź, który dostał od władz klubu pełna swobodę w doborze zawodników i to on decydował, że Norbert Kościuch zostaje w Łodzi i zdecyduje, czy tak samo będzie Rohanem Tungatem. Drugi warunek oczywiście jest taki, że zawodnik również musi chcieć jeździć w łódzkim klubie.

  ROZMOWA Z ADAMEM SKÓRNICKIM

  Jak się okazuje, istnieje duża szansa, że Tungate zostanie w Orle. Co prawda, pojawiło się zainteresowanie Australijczykiem ze strony zielonogórskiego Falubazu, ale gdy okazało się że Tungate musiałby walczyć o skład z Maxem Fricke, to już nie było tak różowo. Tungate w Łodzi ma już wyrobioną markę i pozycje w tzw. wyjściowym składzie. Blisko pozostania w zespole sa również Kościuch, Marcin Nowak i Brady Kurtz. Czy będą nowe twarze?

  – Kadra zespołu powinna liczyć około 12 zawodników – ucina spekulacje transferowe Skórnicki. Pozostaje nam czekać na ogłoszenie nazwisk. Okno transferowe zostanie zamknięte 14 listopada.

  fot. Orzeł Łódź

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...