More
  Strona głównaAktualnościOrzeł vs Ostrovia: goście stracili moc i Grzegorza Walaska

  Orzeł vs Ostrovia: goście stracili moc i Grzegorza Walaska

  -

  Mimo świetnego początku spotkania Ostrovia Ostrów dość wyraźnie przegrała w Łodzi. Orzeł wygrał 52:38. Goście z Ostrowa oprócz porażki mają jeszcze jedno zmartwienie w postaci kontuzji Grzegorza Walaska.

  Reklama

  Początek spotkania nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa Orła, bo po siódmym wyścigu, to Ostrovia prowadziła 23:19. Jednak właśnie dopiero w siódmej gonitwie gospodarze zdołali się przebudzić. Orzeł wygrał pierwszy wyścig drużynowo i od razu było to zwycięstwo podwójne, a zdołali tego dokonać Brady Kurtz i Marcin Nowak.

  Po 3 serii startów był już remis 30:30, a później rozpoczęła się koncertowa jazda żużlowców Orła Łódź. W wyścigu jedenastym, który był najlepszym biegiem dnia na jednej prostej, z ostatniego na pierwsze miejsce przedostał się Marcin Nowak. Przez cztery okrążenia tego wyścigu zawodnicy obu drużyn jechali w kontakcie i wymieniali się miejscami.

  W czternastym wyścigu doszło do groźnego upadku. (fot. Orzeł Łódź)

  Po dwóch zwycięstwach łodzian w stosunku 4:2 okazało się, że wielkie znaczenie dla dalszych losów rywalizacji miał wyścig trzynasty. W nim świetnie ze startu wyszedł reprezentant Ostrovii, Nicolai Klindt. Duńczyk jednak na drugim łuku spadł o dwie pozycje, bo najpierw wyprzedził go Rohan Tungate, a później Brady Kurtz. Po tym wyścigu Łodzianie prowadzili już 43:35.

  Osłabienie Ostrovii

  W czternastym wyścigu doszło do groźnego upadku. Grzegorz Walasek hakiem swojego motocykla zahaczył o przednie koło Hansa Andersena i Duńczyk upadł na tor. Tuż po kraksie okazało się jednak, że to Walasek jest bardziej poszkodowany, bo w wypadku ucierpiała jego prawa noga. Niestety wstępne badanie lekarza zawodów wykazało, że Walasek złamał śródstopie oraz jeden z palców prawej nogi. Jeśli ta diagnoza się potwierdzi, to ostrowianie będą w najbliższych meczach poważnie osłabieni.

  Czytaj więcej  Ostrovia: na starcie ligi prezes... rzucił papierami

  W powtórce wyścigu zwyciężył świetnie dysponowany w sobotni wieczór Marcin Nowak, a Orzeł wygrał cały wyścig 4:2. W ostatnim wyścigu było 5:1 dla gospodarzy i ostateczna różnica między Orłem a Ostrovią wyniosła aż 14 punktów.

  Podczas spotkania w Łodzi nie brakowało emocjonujących wyścigów. Gospodarzy do triumfu poprowadziło trio: Rohan Tungate, Brady Kurtz, Marcin Nowak. Warto dodać, że Brady Kurtz, który jest wypożyczony do łódzkiego klubu z Unii Leszno, jechał na torze Orła po raz pierwszy w życiu, a mimo wszystko zaprezentował się wspaniale.

  Czytaj więcej  Kogo kochają kibice KŻ Orzeł Łódź

  W ekipie gości zawiódł na pewno Nicolai Klindt. Więcej można było też się spodziewać po Rafale Okoniewskim. Bardzo dobrze jechał Grzegorz Walasek, ale niestety odniósł kontuzję, która wszystkim w Ostrowie uprzykrzy życie.

  Punktacja meczu: Orzeł Łódź – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 52:38

  Orzeł Łódź 

  9. Marcin Nowak – 12+2 (3,2*,1*,3,3)

  10. Brady Kurtz – 13+1 (3,3,2,2*,3)

  11. Daniel Jeleniewski – 6 (0,0,3,3)

  12. Hans Andersen – 6+1 (0,2,2*,1,1)

  13. Rohan Tungate – 12+1 (1,3,3,3,2*)

  14. Mateusz Dul – 0 (w,-,ns)

  15. Piotr Pióro – 3 (2,0,1)

  16. Aleksander Grygolec – 0 (0)

  Arged Malesa TŻ Ostrovia 

  1. Grzegorz Walasek – 8+1 (2,1*,3,2,w,-)

  2. Tomasz Gapiński – 7+1 (2*,2,0,2,1)

  3. Adrian Cyfer – 8+1 (1*,3,2,0,2)

  4. Rafał Okoniewski – 4 (2,1,1,0)

  5. Nicolai Klindt – 6 (3,1,1,1,-)

  6. Sebastian Szostak – 4+1 (3,1*,0,0)

  7. Kacper Grzelak – 1 (1,0,0)

  8. Jakub Krawczyk – ns

  fot. Orzeł Łódź

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...