Strona główna Aktualności Ostrovia musiała bronić składu

Ostrovia musiała bronić składu

-

Szóste miejsce Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp. w eWinner 1 lidze, to poniżej oczekiwań jej kibiców i władz klubu. Prezes Ostrovii Waldemar Górski w rozmowie z “Kurierem Ostrowskim” podkreśla, że zakończony sezon okazał się trudny sportowo, organizacyjnie i finansowo.

Reklama

– Bardzo trudny sezon: finansowo i sportowo – pod każdym względem. Naszą bolączką były mecze wyjazdowe poza spotkaniem na Łotwie. Nie mamy aż tak dużych sponsorów i bardzo odczuliśmy mecze bez kibiców. Policzyliśmy, że w porównaniu z poprzednim sezonem straty szacujemy na poziomie 1,1 miliona złotych. To jest bardzo dużo – mówi prezes ostrowskiego klubu Waldemar Górski.

Trener Staszewski zostaje w Ostrovii (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Reklama

Jednocześnie prezes Górski poinformował, że trener Ostrovii i czołowi zawodnicy dostali propozycje transferowe z innych klubów. Trener Mariusz Staszewski oraz jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Nikolai Klindt i Tomasz Gapiński byli na celowniku bydgoskiej Polonii, ale Ostrovia widząc co się kroi, usiadła z nimi do rozmów i przedłużyła kontrakty.

Czytaj więcej  Nicolai Klindt: zostanie w Ostrowie, czy pojawi się w Ekstralidze?

Prawdopodobnie w przyszłym sezonie nie zobaczymy w Ostrovii Jonasa Jeppesena. Duńczyk odebrał kilka telefonów i ma szansę trafić nawet do ekstraligi. 23-latek był wypożyczony do Ostrowa z Falubazu Zielona Góra.

– Jeppesena będzie ciężko zatrzymać w naszej drużynie – mówi szczerze prezes Górski, choć pewnie chciałby to uczynić. – Musielibyśmy dysponować dodatkowym milionem złotych, żeby u nas został.

W Ostrovii na kolejny sezon zostają trener Staszewski, Klindt i Gapiński. Rozmowy z pozostałymi kandydatami do drużyny trwają.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...