Ostrowska demolka [GALERIA]

-

Jeśli ktoś liczył na wielkie emocje w Ostrowie Wlkp., to się przeliczył. Mecz Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp.Abramczyk Polonia Bydgoszcz (54:36) zapowiadany jako hit 14.kolejki eWinner 1.ligi okazał się jednostronnym widowiskiem – pod dyktando gospodarzy. Gospodarze stanęli na wysokości zadania, ale co się stało z pretendującą do play off Abramczyk Polonią Bydgoszcz?

Goście byli zagubieni i nawet gdy spod taśmy wyjeżdżali na czołowych pozycjach, to na dystansie gubili punkty. Bydgoski zespół rozczarował i zawiódł. Wspierany przez sporą grupę kibiców nie był w stanie nawiązać walki. Nie pomogły rezerwy taktyczne.

Czytaj więcej  Jan Krzystyniak: Decydenci, słuchajcie kibiców, a nie działaczy!

Za to w szeregach gości zadowolenie i radość. Punktowali wszyscy zawodnicy, a pojedynki na dystansie z udziałem rutyniarzy Tomasza Gapińskiego czy Grzegorza Walaska rozgrzewały ostrowską publiczność. Znowu błysnął Patrick Hansen, którego można uznać odkryciem pierwszoligowych rozgrywek. Nieprzypadkowo przed meczem otrzymał wyróżnienie „Żużlowiec miesiąca”, które wręczyli mu przedstawiciele Głównej Komisji Sportu Żużlowego i sponsora firmy eWinner. Wyróżnienie odebrał również Walasek. I później obaj potwierdzili na torze, że należą do najlepszych zawodników na zapleczu ekstraligi.

Reklama

Ostrovia czeka na rozwój wydarzeń – dzisiaj pozna rywala w play off. O kolejności w tabeli po rundzie zasadniczej rozstrzygnie wynik meczu Krosno – Rybnik. Z kolei bydgoska Polonia kończy ligowy sezon. „Gryfy” celowały w play off, ale sezon kończą na 5 miejscu w tabeli. Teraz przyjdzie czas na analizy i oceny. Czy będą zmiany – kto odejdzie, kto przyjdzie, jakie będą plany? O wszystkim zdecyduje kierownictwo bydgoskiego klubu.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....