More
  Strona głównaAktualnościOto kto powalczy o Mistrzostwo Polski Par Klubowych

  Oto kto powalczy o Mistrzostwo Polski Par Klubowych

  -

  Znamy składy na środowy finał mistrzostw Polski w jeździe parami. Zawody odbędą się w środę na torze w Gdańsku. Do walki przystąpi 7 duetów – 6 reprezentujących kluby ekstraligi oraz gospodarze z pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

  Mocny duet desygnuje do walki o medale RM Solar Falubaz Zielona Góra, która stawia na doświadczenie Piotra Protasiewicza i błysk Patryka Dudka. Lepszych krajowych zawodników w grodzie Bachusa nie mają.

  Czytaj więcej  Drużynowy Puchar Świata byłby jak tlen dla żużla

  Za to można podyskutować, czy wybór menadżera leszczyńskich Byków Piotra Barona jest najlepszy i optymalny. Fogo Unia Leszno zgłosiła do turnieju parę: Piotra Pawlicki-Dominik Kubera. Kto będzie zawodnikiem rezerwowym: Bartosz Smektała czy Janusz Kołodziej? A może to własnie „Smyk” po świetnym meczu z Moje Bermudy Stala Gorzów powinien pojechać razem z Pawlickim. Smektała w ostatnim ligowym spotkaniu okazał się najlepszym krajowym zawodnikiem biało-niebieskich. Można podyskutować, chociaż być może Baron ma nosa, co udowadniał wielokrotnie. Jeśli Byki zdobędą złoto w Gdańsku, to nikt nie będzie miał zastrzeżeń do składu.

  O tytuł powalczy 7 duetów: 6 reprezentujących kluby ekstraligi oraz gospodarze z pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk (fot. Magazyn Żużel)

  Moje Bermudy Stal Gorzów pod broń powołała swojego najlepszego zawodnika Bartosza Zmarzlika. Ale czy aby na pewno Szymon Woźniak stanowi najlepszy wybór? Były indywidualny mistrz Polski ostatnio nie błyszczał. Może lepiej, gdyby ze Zmarzlikiem w parze jeździł Krzysztof Kasprzak? Faluje formą, ale miewa przebłyski – słaby występ w Grudziądzu, ale za to dobry w finale Złotego Kasku w Bydgoszczy.

  Czytaj więcej  Robert Lambert nie dał sobie wyrwać mistrzostwa Europy

  Nas zastanawia absencja Kacpra Woryny w składzie PGG ROW Rybnik. Kapitan beniaminka ekstraligi pojedzie z rezerwy? Może to jest dobre rozwiązanie, element zaskoczenia przeciwnika, który przygotowują trener Lech Kędziora i prezes Krzysztof Mrozek. Pierwszy raz w mistrzostwach Polski par wystąpi Gleb Czugunow. Maksym Drabik „pójdzie” z rezerwy? Medale czekają. Zapowiada się ciekawie.

  Składy na f.MPPK Gdańsk’2020

  RM Solar Falubaz Zielona Góra:
  1. Patryk Dudek
  2. Piotr Protasiewicz

  PGG ROW Rybnik:
  3. Przemysław Giera
  4. Mateusz Szczepaniak

  Betard Sparta Wrocław:
  5. Maciej Janowski
  6. Gleb Czugunow

  Eltrox Włókniarz Częstochowa:
  7. Paweł Przedpełski
  8. Jakub Miśkowiak

  Fogo Unia Leszno:
  9. Piotr Pawlicki
  10. Dominik Kubera

  Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
  11. Krystian Pieszczek
  12. Kacper Gomólski
  20. Karol Żupiński

  Moje Bermudy Stal Gorzów:
  13. Bartosz Zmarzlik
  14. Szymon Woźniak

  Ceny biletów na f.MPPK w Gdańsku

  Bilet dziecięcy korona stadionu – 5 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
  Bilet dziecięcy trybuna główna – 10 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
  Bilet ulgowy korona stadionu – 15 zł (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz emerytów i rencistów)
  Bilet normalny korona stadionu – 30 zł
  Bilet trybuna główna – 50 zł

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...