More
  Strona głównaZawodnicyPatrick Hansen. To niespotykane co zrobił

  Patrick Hansen. To niespotykane co zrobił

  -

  W cyklu Biografie zawodników

  Patrick Hansen urodził się 28 października 1998 roku w Kalundborgu. Jako jeden z nielicznych Duńczyków posługuje się poprawną polszczyzną, a w dodatku podczas sezonu 2021 jego forma dosłownie wybuchła.

  Po raz pierwszy Patrick Hansen pokazał się na arenie międzynarodowej w 2015 roku, kiedy startował w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Już wtedy bardzo młody zawodnik prezentował wysokie umiejętności, zdobywając dziewięć punktów. Już dwa lata później Duńczyk trafił do polskiej ligi, gdy zakontraktował go Kolejarz Opole.

  Czytaj więcej  Rasmus Jensen. Najpierw obraził Polaków, potem rozwinął skrzydła

  W tym klubie odjechał tylko jedno spotkanie, po czym kolejne dwa sezony spędził w Krośnie. Najpierw w KSM-ie, a następnie w Wilkach. Łącznie wystąpił w piętnastu spotkaniach, punktując na solidnym poziomie. Wtedy był uznawany za zawodnika drugiej linii. W międzyczasie w młodzieżowych zawodach międzynarodowych był jednym z lepszych duńskich żużlowców, lecz nie zdołał osiągnąć większego sukcesu w rywalizacji indywidualnej.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

  W 2018 roku wygrał z reprezentacją Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów, a w mistrzostwach świata przez całą karierę juniorską zdobył jedno srebro oraz trzy brązowe medale.

  Sezon 2020 był dla Hansena pierwszym w gronie seniorów. W Polsce reprezentował RzTŻ Rzeszów w 2. lidze i zakończył rozgrywki ze średnią 2 pkt/bieg. Po zakończeniu sezonu jasno dał działaczom do zrozumienia, że poszuka zatrudnienia w wyższej lidze. Tak też trafił do Arged Malesy Ostrów, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

  Czytaj więcej  Marcin Nowak. Dołączył do stajni Kowalskiego i wiele się zmieniło

  Hansen wykorzystał oczywiście nowy przepis U24 i już na początku sezonu wygrał rywalizację w składzie z Danielem Kaczmarkiem. W międzyczasie zaczął mieszkać w Ostrowie oraz nauczył się języka polskiego. Wśród duńskich żużlowców to naprawdę niespotykane, że któryś z nich uczy się tak trudnego języka, jakim jest polski. Hansen stwierdził, że dzięki tej nauce będzie mógł zdecydowanie lepiej porozumiewać się w naszym kraju.

  Reklama

  Świetnie rozumiał się także z kolegami na torze. Hansen szybko stał się objawieniem pierwszoligowych torów i poprowadził ostrowski zespół do awansu do PGE Ekstraligi. Takiego stanu rzeczy przed rozpoczęciem rozgrywek spodziewało się niewielu kibiców.

  Sezon 2021 okazał się dla sympatycznego Duńczyka przepustką do Stali Gorzów. W transferze pomógł m.in. Anders Thomsen.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...