More
  Strona głównaAktualnościPatryk Dudek walczy z koronawirusem!!!

  Patryk Dudek walczy z koronawirusem!!!

  -

  Żużlowiec zielonogórskiego Falubazu Patryk Dudek walczy z koronawirusem i zachęca innych do walki z niewidzialnym wrogiem, który stał się utrapieniem całego świata. W Polsce zachorowało na koronawirusa już prawie milion ludzi (stan na dzisiaj, 2 grudnia – 999 924 osób).

  Reklama

  Popularny „Duzers” wystąpił w akcji społecznej, w której promuje przestrzeganie zasad sanitarnych w trakcie pandemii.

  Patryk Dudek w kampanii społecznej zachęca do zachowywania dystansu (fot. Magazyn Żużel)

  Akcję zorganizowała PGE Polska Grupa Energetyczna i zachęca w niej do przestrzegania zaleceń sanitarnych Ministerstwa Zdrowia, w związku z pandemią koronawirusa. PGE przygotowała projekt pn. „W życiu liczy się dystans”, który ma na celu promowanie odpowiedzialnych postaw społecznych i zachowywania dystansu społecznego.

  W ramach akcji sportowcy, reprezentujący różne dyscypliny nagrali wideo i zachęcają w nim wszystkich Polaków do przestrzegania zasady zachowywania półtorametrowego dystansu społecznego, odnosząc się do przykładowych dystansów sportowych.

  – W jednym meczu na zielonogórskim torze pokonuję około siedem kilometrów w pięciu wyścigach. W jednym sezonie przejeżdżam około pięćdziesiąt, sześćdziesiąt tysięcy kilometrów busem. Teraz wystarczy mi dystans półtora metra, żeby być zdrowy. Nie ścigaj się z życiem. Dbaj o zdrowie i zachowaj dystans. Bo w życiu liczy się dystans – mówi w reklamie Patryk Dudek.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...