Strona główna Aktualności Patryk Dudek walczy z koronawirusem!!!

Patryk Dudek walczy z koronawirusem!!!

-

Żużlowiec zielonogórskiego Falubazu Patryk Dudek walczy z koronawirusem i zachęca innych do walki z niewidzialnym wrogiem, który stał się utrapieniem całego świata. W Polsce zachorowało na koronawirusa już prawie milion ludzi (stan na dzisiaj, 2 grudnia – 999 924 osób).

Reklama

Popularny “Duzers” wystąpił w akcji społecznej, w której promuje przestrzeganie zasad sanitarnych w trakcie pandemii.

Patryk Dudek w kampanii społecznej zachęca do zachowywania dystansu (fot. Magazyn Żużel)

Akcję zorganizowała PGE Polska Grupa Energetyczna i zachęca w niej do przestrzegania zaleceń sanitarnych Ministerstwa Zdrowia, w związku z pandemią koronawirusa. PGE przygotowała projekt pn. „W życiu liczy się dystans”, który ma na celu promowanie odpowiedzialnych postaw społecznych i zachowywania dystansu społecznego.

Czytaj więcej  Wraca temat zagranicznego juniora. Kto to nakręca?

W ramach akcji sportowcy, reprezentujący różne dyscypliny nagrali wideo i zachęcają w nim wszystkich Polaków do przestrzegania zasady zachowywania półtorametrowego dystansu społecznego, odnosząc się do przykładowych dystansów sportowych.

– W jednym meczu na zielonogórskim torze pokonuję około siedem kilometrów w pięciu wyścigach. W jednym sezonie przejeżdżam około pięćdziesiąt, sześćdziesiąt tysięcy kilometrów busem. Teraz wystarczy mi dystans półtora metra, żeby być zdrowy. Nie ścigaj się z życiem. Dbaj o zdrowie i zachowaj dystans. Bo w życiu liczy się dystans – mówi w reklamie Patryk Dudek.

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...