Strona główna Aktualności Patryk Rolnicki zrobił dwa kroki do tyłu

Patryk Rolnicki zrobił dwa kroki do tyłu

-

Patryk Rolnicki nie będzie dobrze wspominał poprzedniego roku. Ostatni sezon w gronie juniorów spędził w GKM Grudziądz. Wiedział, że zimą będzie musiał podjąć męską decyzję. Tymczasem przytrafiła się kontuzja. 

Decyzję jednak podjął. Patryk Rolnicki rozstał się z GKM Grudziądz.

– Bardzo dobrze oceniam czas spędzony w Grudziądzu. Klub jest bardzo profesjonalny. Poza tym, poznałem wielu fantastycznych ludzi – opowiada.

Ubiegłoroczna kontuzja – jak sam przyznaje – wybiła go z rytmu. Starał się łączyć występy w ekstralidze w GKM Grudziądz z udziałem w drugiej lidze (Wilki Krosno). Jak się okazało, z różnym skutkiem. W barwach GKM wystąpił w 8 meczach, startując w 25 biegach.

Patryk Rolnicki zimą podpisał kontrakt z RzTŻ Rzeszów. Zdecydował się na odważny krok. Zawodnik zna drugą ligę, bo w niej startował. Ale może zamiast dwóch, powinien zrobić jeden krok do tyłu i podjąć wyzwanie na bezpośrednim zapleczu ekstraligi – w 1. lidze żużlowej? Zawsze to wyższy poziom żużla, lepsza organizacja i większe szanse powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W drugiej lidze będzie miał niewiele okazji do zaprezentowania się, gdyż do rozgrywek zgłosiło się tylko sześć zespołów.

Tłumaczy swoją decyzję dobra znajomością żużlowego środowiska w Rzeszowie i również znajomością miejscowego toru. W RzTŻ Rzeszów liczą na niego i wierzą, że zostanie liderem zespołu. Trzymamy kciuki, by Patryk Rolnicki tę rolę udźwignął.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...