More
  Strona głównaAktualnościPaweł Przedpełski: „Tyle ważnych rzeczy w jednym tygodniu”

  Paweł Przedpełski: „Tyle ważnych rzeczy w jednym tygodniu”

  -

  Paweł Przedpełski w ub. roku wygrał wygrał zawody FIM Grand Prix Challenge w Żarnowicy, zdobywając przepustkę do światowej elity. Sierpień dla Przedpełskiego okazał się wyjątkowy. Oprócz awansu do Speedway Grand Prix miało miejsce jeszcze większe wydarzenie – narodziny synka.

  – To był chyba jeden z największych momentów w moim życiu. Ile ważnych rzeczy mi się przydarzyło w ciągu tygodnia. Zostałem ojcem i po raz pierwszy w karierze trafiłem do SGP jako stały uczestnik. Nie wierzę do końca w to co się stało – mówi Paweł Przedpełski na łamach platformy internetowej, należącej do Światowej Federacji Motocyklowej (FIM). – Jestem gotowy na wyzwanie. Wszystkie zostało przygotowane, cały mój zespół znajduje się w gotowości. Czekamy. Pierwsza runda SGP jest już blisko. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia rywalizacji.

  Czytaj więcej  Tomasz Bajerski: Holder to był lepszy wybór niż Doyle

  Przedpełski przygotowuje się do ligi i do inauguracji SGP. Pierwszy turniej z udziałem żużlowej elity odbędzie się 30 kwietnia w chorwackim Gorican.

  Paweł Przedpełski
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) –Czekamy. Pierwsza runda SGP jest już blisko – mówi Paweł Przedpełski
  Czytaj więcej  Jerzy Kanclerz wybrał bydgoską drużynę marzeń

  – Mogę ścigać się z najlepszymi zawodnikami ekstraligi i startowałem również w kilku rundach GP. Znam wszystkich zawodników, uczestników SGP i będę walczył o najwyższe lokaty – zapowiada reprezentant Polski, wychowanek toruńskiego Apatora, ale jednocześnie studzi nadmiar optymizmu i oczekiwań. – Żużel to dziwny sport. Nigdy nie wiadomo, co może się stać. Wiele rzeczy zależy od motocykli i konfiguracji, ich przygotowania, dopasowania. To są bardzo ważne sprawy.

  Reklama

  W SGP’2022 wystartuje czterech Polaków. Oprócz Przedpełskiego wystąpią Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Cała trójka posiada większe doświadczenie od Przedpełskiego w zawodach GP. Zmarzlik i Dudek maja na koncie medale IMŚ.

  – To pokazuje, jaki jest poziom żużlowej rywalizacji w Polsce. Cieszę się, widząc cztery polskie flagi w tym sezonie w GP – kończy Paweł Przedpełski.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...