Strona główna Aktualności Pedersen jednak kontraktu nie podpisze. Ojciec mu odradził

Pedersen jednak kontraktu nie podpisze. Ojciec mu odradził

-

Wczoraj Fogo Unia Leszno ogłosiła, że do kadry dołączyło trzech młodych zawodników – bracia Knudsen i James Pearson. Cała trójka żużlowców pod koniec sezonu wzięła udział w dwóch turniejach zorganizowanych na leszczyńskim “Smoku”.

Na castingu w Lesznie byli także inni utalentowani zawodnicy spoza Polski. Wśród nich Bastian Pedersen, bratanek Nickiego Pedersena. Tatą Bastiana jest Ronni Pedersen, który w przeszłości również ścigał się na żużlu. Co więcej, był zawodnikiem leszczyńskiej Unii i gdy w tym roku wrócił na “Smoka” przypomniał sobie stare czasy.

– Żużel cały czas mi towarzyszy, chociaż już nie startuję – uśmiecha się Ronni Pedersen, którego spotkaliśmy w boksie Bastiana podczas zawodów towarzyskich w Lesznie. – Pomagam synowi, który dopiero poznaje ten sport, uczy się go, zdobywając pierwsze szlify. Czy Bastian będzie żużlowcem? Bardzo tego chce i bardzo przykłada się do obowiązków.

Czytaj więcej  Australijczycy z Leszna zostaną na lodzie

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Bastian Pedersen to bratanek Nickiego Pedersena

Bastian ma dopiero 15 lat. Sukcesy odnosił w mini-żużlu. Wygrał m.in. Youth Trophy Gold (uważane za mistrzostwa świata w klasie 85cc) i stanął na podium Pucharu Europy 85cc. Podobnie było w zawodach na motocyklach z silnikiem o pojemności 250ccm. Tam tez wygrywał.

 

– Na pięćsetce dopiero zaczyna. Przechodzi wszystkie kategorie, mając nadzieję, że z czasem będzie coraz lepszym zawodnikiem – delikatnie o przyszłości syna w czarnym sporcie wypowiada się jego tata.

W boksie B. Pedersena dowiedzieliśmy się, że pierwsze telefony już zaczęły dzwonić. Prezesi pytają o przyszłość Bastiana.

Reklama

– Chyba jeszcze za wcześnie, Bastian kontraktu nie podpisze – zastanawia się Ronni Pedersen

Bastian mając u boku tatę i przede wszystkim jego duże doświadczenie nie wychyla się przed szereg. Słucha wskazówek i podpowiedzi Ronniego oraz Nickiego Pedersena.

– Co najbardziej podoba ci się w jeździe Nickiego? – zapytaliśmy Bastiana.

– Waleczność – od razu wypalił 15-latek.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...