More
  Strona głównaPublicystykaPeter Collins odsłania swoje największe tajemnice

  Peter Collins odsłania swoje największe tajemnice

  -

  Na rynku księgarskim ukazała się nowe pozycja. To długo oczekiwana biografia znakomitego przed laty brytyjskiego mistrza czarnego sportu, Petera Collinsa. Książkę osobiście promuje autor, zapowiadając zawarte w niej treści. To między innymi ciekawostki i nigdzie wcześniej nie opisywane sytuacje i zdarzenia. Dodatkowo Collins zgodził się nagrać podcast, w którym będzie czytał fragmenty ze swojej żużlowej biografii.

  Collins jest jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich żużlowców. Pochodzi z Manchesteru, na żużlu ścigali się również jego bracia. Peter posiada w swoim żużlowym dorobku tytuł indywidualnego mistrza świata. Także pięć złotych medali drużynowych mistrzostw świata i czterech tytułów mistrzowskich w jeździe parami.

  W biografii Collinsa znalazło się wiele ciekawych zdarzeń i sytuacji – nie tylko opis życia codziennego. Ale także barwne zdarzenia z żużlowych stadionów. Dowiecie się jak 16-letni Peter włamał się nocą na trawiasty tor w Cheshire. Albo o jego początkach w speedwayu i drodze do sławy. Przez 16 lat startował w barwach macierzystego klubu – Belle Vue Manchester. Collins wspomina swojego żużlowego idola Petera Cravena.

  (fot. Archiwum) Peter Collins promuje swoją biografię

  Collins zdaniem angielskich dziennikarzy piszących o żużlu i komentujących żużlowe wydarzenia, był niezrównanym mistrzem. Wyścigi z jego udziałem często zapierały dech w piersiach, podziwiany był przez fanów nie tylko na Wyspach, ale także na całym świecie.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Żaden inny zawodnik w historii żużla nie zdominował pierwszych i ostatnich stron najlepiej sprzedających się angielskich tabloidów, tak jak Peter Collins dzień po swoim największym triumfie przed 120-tysięczną publicznością w Katowicach w 1976 roku. Collins pochodzący z farmy w Partington szczerze wspomina również rozdzierające serce upadki. To właśnie groźne wypadki i kontuzje prawdopodobnie pozbawiły go dwóch kolejnych indywidualnych tytułów mistrza świata. W książce Collins wspomina także ostrą jazdę poza torem żużlowym, gdy doszło do ostrej scysji pomiędzy nim i Kenny Carterem.

  Reklama

  Premiera książki miała miejsce 21 października br. Biografia Collinsa to 506 stron w kolorze, ponad 400 zdjęć, w tym wcześniej nigdzie nie publikowane materiały i fotografie z rodzinnego albumu.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...