Strona główna Aktualności Peter Karlsson chwali umiejętności Pawlickiego

Peter Karlsson chwali umiejętności Pawlickiego

-

– Pawlicki ostatnio jakby trochę wyhamował, ale ma wszystko, by ścigać się z najlepszymi i zdobywać medale – mówi o Piotrze Pawlickim były reprezentant Szwecji Peter Karlsson, który śledzi żużlowe wydarzenia i wynik nie tylko w Bauhaus-Ligan.

Pawlicki słabo spisuje się w tym sezonie. Nie jest tajemnicą, że główną przyczyną obniżenia lotów są perturbacje sprzętowe.

– To widać, że motocykle nie grają mu jak należy. Brakuje prędkości – podziela nasze zdanie popularny “Okularnik”. – W motorsporcie nie wystarczą wielkie umiejętności, szczęście i inne czynniki. Jest jeszcze jedna rzecz, może najważniejsza – jeśli nie masz odpowiedniego motocykla, to nic nie osiągniesz. Nieraz przeżywałem zawirowania z motocyklami i wiem, jak to boli.

(fot. Magazyn Żużel) Piotr Pawlicki słabo spisuje się w tym sezonie. Przyczyną są perturbacje sprzętowe.

Zdaniem Karlssona, kapitan leszczyńskich Byków i reprezentant szwedzkiej Masarny Avesta posiada wszystko, by zadomowić się w światowej czołówce. Zastanawiające jest jednak, że kilka lat temu zniknął ze Speedway Grand Prix i próżno szukać go wśród zawodników walczących o medale.

Reklama

– Pawlicki jest bardzo dobrym żużlowcem. Jestem przekonany, że wróci do Grand Prix – prędzej czy później. Stać go na ściganie z najlepszymi – chwali umiejętności Polaka były reprezentant Szwecji.

Pawlicki w tym sezonie stanie przed szansą awansu do SGP. Żużlowiec z Leszna wystartuje w tegorocznym cyklu Mistrzostw Europy SEC. Zwycięzca otrzyma bezpośrednią przepustkę do Speedway Grand Prix IMS’2022.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...