Strona główna Aktualności Pierwszy żużlowiec zarażony koronawirusem?

Pierwszy żużlowiec zarażony koronawirusem?

-

Pandemia koronawirusa zaatakowała cały świat. Prawdopodobnie jednym z zakażonych może być też żużlowiec.

To Duńczyk, Stefan Nielsen. Ma 25 lat i dotychczas nie osiągnął znaczących sukcesów. Dlatego żużlowiec jest mniej znany w Polsce, za to w Wielkiej Brytanii ściga się w barwach drużyny z Poole. I to właśnie za pośrednictwem klubowej strony poinformował o swoich zdrowotnych komplikacjach. Nielsen twierdzi, że objawy, które u niego występują bardzo pasują do zarażenia koronawirusem. Niestety, zawodnik nie poddał się testom na wykrywanie wirusa.

– Nie czułem się zbyt dobrze, a ostatnią rzeczą, którą chciałem zrobić, było ryzyko zarażenia innych osób. Sytuacja staje się coraz poważniejsza, więc postanowiłem zacząć izolować się i być bardzo ostrożny – informuje Stefan Nielsen.

Na szczęście, sytuacja zaczęła się poprawiać.

– Powoli zaczynam czuć się lepiej i naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do biegania i budowania kondycji – przyznał żużlowiec. Na ile jest to wiarygodne?

Nielsen zamiast testu zdecydował się na kwarantannę i odizolowanie od innych ludzi. Okazuje się, że do akcji wkroczyli klubowi działacze, w tym również właściciel Matt Ford i będą naciskać na zawodnika, by poddał się leczeniu pod nadzorem specjalistów. Sytuacja jest rozwojowa. Na razie nie ma diagnozy, tym bardziej pewności, że Duńczyk zaraził się koronawirusem. Wciąż to tylko podejrzenia na podstawie objawów, które u niego występują.

Liga angielska planowała start rozgrywek w czerwcu. Ostateczna decyzja zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej. W Wielkiej Brytanii zarażonych (dane na 29 marca) koronawirusem jest prawie 20 tysięcy osób (1228 zgonów).

Musisz przeczytać

Obok toru: znalazł się na ostrym zakręcie

Dziś zielonogórska policja ujawniła zdjęcia i filmik z zatrzymania w sprawie kradzieży, w którą zamieszany jest były żużlowiec Falubazu Zielona Góra Alex Z. W...