More
  Strona głównaAktualnościPiotr Pawlicki aktorzył, czy Patryk Dudek wywrócił?

  Piotr Pawlicki aktorzył, czy Patryk Dudek wywrócił?

  -

  Czy Piotr Pawlicki „przyaktorzył”, czy Patryk Dudek wywrócił go i powinien zostać wykluczony. Długo trwała dyskusja na ten temat po wczorajszych zawodach SEC w Gdańsku.

  Do zdarzenia doszło w drugiej serii wyścigów. Pawlicki znajdował się na prowadzeniu, Dudek próbował wyprzedzić go po wewnętrznej. Zielonogórzanin był szybszy od rywala, takie sprawiał wrażenie. Doszło miedzy nimi do kontaktu i Pawlicki wylądował na torze. Zaraz po zdarzeniu nie brakowało głosów, że kapitan leszczyńskich Byków wymusił wykluczenie „Duzersa”. Że to nie pierwsza sytuacja, w której leszczynianin znajdując się w tarapatach, wymusza przerwanie biegu i jego powtórkę. Z drugiej strony motorsport jest na tyle niebezpieczny, że nawet najmniejsze muśnięcie przeciwnika podczas jazdy na motocyklu powoduje niebezpieczeństwo i kolizję, konsekwencją może okazać się kontuzja.

  Czytaj więcej  Prezes z Rawicza przed rewanżem w Poznaniu: Ci panowie z GKSŻ tak „pomagają” klubom
  (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Piotr Pawlicki aktorzył, czy Patryk Dudek wywrócił?

  Czy to prawda, co wczoraj po zawodach mówiło się w Gdańsku? Że Pawlicki jest na tyle sprytny i posiada duże umiejętności, by atak przeciwnika zamienić w jego wykluczenie? Temat na pewno do dyskusji. Nikt jednoznacznie nie może oskarżyć żużlowca, że naraża drugiego, a w tym przypadku również samego siebie na kontuzję. Bo to Pawlicki wylądował na torze i to on ponosi największe ryzyko.

  Czytaj więcej  Na jednym kole [GALERIA]

  Sędzia zawodów Krister Gardell nie chciał się wypowiadać. Arbiter ocenił sytuację, którą widział na torze i podjął decyzję. Z drugiej strony, coraz częściej pojawiają się głosy, że żużlowcy wykorzystują naiwność sędziów i zjawisko trzeba ukrucić. Ale kto udowodni zawodnikowi, że mógł lub nie mógł utrzymać się na motocyklu? Tym bardziej, że na telewizyjnych powtórkach widać, że Dudek lekko potrącił przeciwnika.

  Reklama

  Zawody 3.rundy SEC w Gdańsku wygrał Duńczyk Mikkel Michelsen, wyprzedzając swojego rodaka Leona Madsena i Brytyjczyka Daniela Bewleya. W klasyfikacji generalne SEC prowadza ex aequo Piotr Pawlicki i Mikkel Michelsen – po 39 punktów. Tuż za nimi znajduje się Madsen – 37. Patryk Dudek zgromadził 33 punkty. Finałowa runda SEC odbędzie się w Rybniku.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...